• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5002
  • Dodano: 2022-11-29 / 14:11
  • Komentarzy: 1

  Przy Kamionce Piast będzie monitoring. Trwa montaż światłowodów

  Wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej przy Kamionce Piast prowadzone są prace mające na celu zamontować światłowody potrzebne do uruchomienia monitoringu. Na zrewitalizowanym terenie kamionki ma być bezpieczniej.


  Adam Leszczyński, rzecznik prasowy opolskiego Ratusza studzi niezadowolenie mieszkańców, którym nie podoba się rozkopywanie trawnika przy niedawno zrewitalizowanym terenie. Podkreśla, że montaż światłowodu nie ingeruje w prace wykonane podczas kosztownej rewitalizacji, bo obejmuje jedynie stary i zniszczony trawnik.

  - Właśnie tamtędy przebiegają sieci światłowodowe, więc za mniej niż miesiąc mieszkańcy nie zobaczą tam jakiegokolwiek sprzętu pracującego przy zrewitalizowanej Kamionce Piast. W zamian za to zyskamy sieć światłowodową, a także monitoring wizyjny, o który mieszkańcy zabiegali. Do miasta wpływały sygnały od mieszkańców, że wieczorami dochodzi tam do dewastacji. Dzięki zainstalowaniu monitoringu zyskamy lepszy ogląd sytuacji i będziemy mogli szybko reagować na wszelkie akty na przykład wandalizmu tłumaczy Adam Leszczyński.

  Prace na Kamionce Piast rozpoczęły się w czerwcu 2020 roku od gruntownych porządków, a dziś szlaki pieszo-rowerowe wypełniają się spacerowiczami, biegaczami i rowerzystami. Planując układ ścieżek zachowano naturalny układ starodrzewia, które dzięki tej inwestycji zostało wyeksponowane.

  Na siedmiu hektarach w południowo-zachodniej części kamionki nasadzono nowe drzewa i byliny, powstały też trawniki i dwa place zabaw dla najmłodszych. W między czasie zakończyła się też budowa boiska do piłki nożnej. Zlikwidowane zostały pozostałości po hali nieistniejącej już cementowni, chociaż zachowano charakterystyczne filary. W tym miejscu powstał parking na 54 auta.

  Oficjalne oddanie zrewitalizowanego terenu do użytku miało miejsce w październiku 2021 roku.

  Zdjęcie (1/26)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-11-29 14:44:14 [89.67.3.*] id:1652551  
  DonPedro69: Napisał postów [11148], status [VIP] Reputacja
  Doliniarze przerzucą się w inne miejsce.

  Nick:
  Treść: