• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1624
  • Dodano: 2022-11-28 / 07:39
  • Komentarzy: 4

  PSL rozpoczęło zbiórkę podpisów pod projektem ustawy "Uczciwa Polska"

  PSL zaznacza, że żyjemy w czasach gdzie seniorzy stoją przed wyborem czy opłacić rachunki, kupić coś do jedzenia czy lekarstwa. Dlatego rozpoczęli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Uczciwa Polska".


  100% wyższej emerytury jednego z małżonków + 50% drugiego świadczenia w przypadku śmierci jednego z współmałżonków to jeden z punktów omawianego projektu ustawy, pod którym członkowie PSL rozpoczęli zbiórkę podpisów.

  - Proponujemy rozwiązanie, w którym, gdyby doszło do śmierci współmałżonka to, żeby ten współmałżonek miał prawo wyboru emerytury i świadczeń ZUS, KRUS, w wysokości 100% własnych + 50% zmarłego współmałżonka lub też odwrotnie - zaznacza Antoni Konopka, członek zarządu województwa opolskiego.

  Projekt ustawy oprócz dziedziczenia emerytur proponuje także rozwiązanie, które ma pomóc ludziom chcącym uzyskać szybciej mieszkanie.

  - Gwarancja BGK 100 tyś. wkładu własnego oraz kredyt 1.5% RRSO dla młodych. To nie prawda, że styl życia czy światopogląd wpływa na spadek dzietności. Największą barierą jest brak własnego mieszkania. My mamy na to pomysł. Nie zostawimy tych, którzy już posiadają zobowiązania w innym banku. Będzie można przenieść swoje zobowiązania do BGK na nowych warunkach. Tak naprawdę każda grupa społeczna i wiekowa, znajdzie w tym naszym projekcie coś dla siebie - zaznacza Marcin Oszańca, prezes opolskich struktur PSL.

  Ponadto w ustawie proponuje się brak opodatkowania i danin z kolejnej umowy oraz nadgodzin wykraczających poza pełny etat. - Nie można karać za pracowitość. Nie będziemy różnicować ze względu na formę zatrudnienia czy prowadzenia działalności gospodarczej. Powyższe rozwiązania prócz oczywistych korzyści wpłyną również na pobudzenie gospodarki tak potrzebne po pandemii COVID, szalejącej inflacji i napiętej sytuacji międzynarodowej. Zapraszam do współpracy przy zbiórce podpisów - słyszymy.

  Wymagane jest minimum 100 tysięcy podpisów, żeby projekt mógł na wiosnę trafić do Sejmu.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. Marcin Oszańca)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".