• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 606
  • Dodano: 2022-11-22 / 11:27
  • Komentarzy: 1

  Przyjechał do sklepu monopolowego samochodem - okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu

  (Fot. KPP Strzelce Opolskie)

  Kierowca mazdy zatrzymał się przed sklepem monopolowym i chwiejnym krokiem szedł w jego kierunku. Niepokojące zachowanie zauważył mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna powstrzymał kierowcę przed dalszą jazdą i wezwał na miejsce służby alarmowe. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 60-latka. Wynik badania wskazał ponad 2 promila alkoholu w jego organizmie.

  Kilka dni temu pod jednym ze sklepów monopolowych w Strzelcach Opolskich zatrzymał się kierowca mazdy. Kierujący wyszedł z pojazdu i chwiejnym krokiem kierował się do wnętrza marketu. Jego niepokojące zachowanie zauważył mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna udał się za kierującym i powstrzymał go przed kontynuowaniem jazdy.

  Po chwili na miejscu pojawił się patrol strzeleckiej Policji. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania 60-latka wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

  Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 60-latkowi grozi wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia do lat 2.

  Wzorowa reakcja świadka pozwoliła na wyeliminowanie kierowcy, który stanowił poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj, w sytuacji zauważenia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa nigdy nie bądź obojętny - zadzwoń pod numer alarmowy 112. Jeśli z kolei zauważyłeś niepokojącą sytuacje w swojej okolicy, np błąkające się bezdomne psy w miejscu Twojego zamieszkania czy nielegalne wysypisko albo spalanie śmieci zgłoś problem poprzez aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-11-22 12:19:19 [178.43.246.*] id:1652115  
  kgb14: Napisał postów [5368], status [VIP] Reputacja
  ,, na wyeliminowywanie kierowcy " - znaczy co odstrzelili go na miejscu czy może trochę później jednak ogólnie skutecznie ? :-)) Teraz już na pewno nie będzie jeździł :-)))

  Nick:
  Treść: