• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 844
  • Dodano: 2022-11-22 / 11:27
  • Komentarzy: 1

  Przyjechał do sklepu monopolowego samochodem - okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu

  (Fot. KPP Strzelce Opolskie)

  Kierowca mazdy zatrzymał się przed sklepem monopolowym i chwiejnym krokiem szedł w jego kierunku. Niepokojące zachowanie zauważył mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna powstrzymał kierowcę przed dalszą jazdą i wezwał na miejsce służby alarmowe. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 60-latka. Wynik badania wskazał ponad 2 promila alkoholu w jego organizmie.

  Kilka dni temu pod jednym ze sklepów monopolowych w Strzelcach Opolskich zatrzymał się kierowca mazdy. Kierujący wyszedł z pojazdu i chwiejnym krokiem kierował się do wnętrza marketu. Jego niepokojące zachowanie zauważył mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna udał się za kierującym i powstrzymał go przed kontynuowaniem jazdy.

  Po chwili na miejscu pojawił się patrol strzeleckiej Policji. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania 60-latka wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

  Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 60-latkowi grozi wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia do lat 2.

  Wzorowa reakcja świadka pozwoliła na wyeliminowanie kierowcy, który stanowił poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj, w sytuacji zauważenia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa nigdy nie bądź obojętny - zadzwoń pod numer alarmowy 112. Jeśli z kolei zauważyłeś niepokojącą sytuacje w swojej okolicy, np błąkające się bezdomne psy w miejscu Twojego zamieszkania czy nielegalne wysypisko albo spalanie śmieci zgłoś problem poprzez aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów.

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-11-22 12:19:19 [178.43.246.*] id:1652115  
  kgb14: Napisał postów [5385], status [VIP] Reputacja
  ,, na wyeliminowywanie kierowcy " - znaczy co odstrzelili go na miejscu czy może trochę później jednak ogólnie skutecznie ? :-)) Teraz już na pewno nie będzie jeździł :-)))

  Nick:
  Treść: