• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4206
  • Dodano: 2022-11-22 / 16:40
  • Komentarzy: 0

  71 tysięcy złotych na dofinansowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

  24 promesy na dofinansowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu miasta Opola i powiatu opolskiego wręczono w poniedziałek w Komendzie Miejskiej PSP w Opolu. Kwota jaka przypadła drużynom opiewa na 71 tyś zł. Te środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, umundurowania i wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego w procesie szkolenia członków MDP.


  Gospodarzem uroczystości był Komendant Miejski PSP w Opolu st. bryg. Arkadiusz Margoszczyn, który przywitał wszystkich gości, w szczególności przyszłych ratowników OSP - przedstawicieli Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

  Zabierając głos Pani Poseł Violetta Porowska stwierdziła miedzy innymi, że wsparcie finansowe MDP jest bardzo dobrą inwestycją w straż pożarną, ponieważ młode pokolenie jest jej przyszłością. Wojewoda Opolski Pan Sławomir Kłosowski ocenił współpracę lokalnych polityków i samorządowców z jednostkami ochrony przeciwpożarowej jako bardzo owocną i pożyteczną, przynoszącą wiele korzyści dla lokalnego społeczeństwa. Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg Dariusz Gieroń zwracając się do przedstawicieli Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wyraził swoje zadowolenie z faktu, że Ci młodzi ludzie potrafią pomiędzy nauką, uprawianiem sportu a czasem grą na komputerach, znaleźć czas na wdrażanie się w struktury ochotniczych straży pożarnych.

  Kolejnymi punktami scenariusza uroczystej zbiórki było przekazanie ciężkiego wozu gaśniczego do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz wręczenie awansów w stopniach strażakom Komendy Miejskiej PSP w Opolu i dyplomu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

  Zbiórka zakończyła się meldunkiem dowódcy uroczystości st. kpt. Piotra Bibułowicza złożonym zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Dariuszowi Gieroniowi.

  Zdjęcie (1/44)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".