• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 1204
  • Dodano: 2022-11-21 / 13:58
  • Komentarzy: 1

  Mundial. Katar już przeszedł do piłkarskiej historii. I to nie jest dobra wiadomość

  Po raz pierwszy w historii mundialu gospodarzom nie udało się wygrać meczu otwarcia.

  Kontrowersji związanych z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej jest mnóstwo. Mowa o tym, że taką imprezę organizuje kraj, który nie respektuje praw kobiet czy mniejszości seksualnych, co stoi w sprzeczności z ideami zachodniego świata i FIFA.

  Głośno jest także o tym, że stadiony na pustyni powstały dzięki niemal niewolniczej pracy zagranicznych pracowników. Warunki pracy i mieszkania były skandaliczne. Wielu z tych robotników zginęło, a impreza zyskała miano "krwawego mundialu".

  Kolejna sprawa to brak kibiców. Do tak odległego kraju przyjechało niewielu fanów piłki, a trybuny będą zapełniane "wyszkolonymi" Katarczykami, którzy mają wspierać wskazane reprezentacje. W sieci można zobaczyć zdjęcia i filmy z katarskimi fanami np. Niemiec, a nawet z małymi chłopcami intonującymi "Polska gola".

  Piłkarski świat jest też przekonany, że Katar kupił sobie mundial. Dlatego organizację imprezy powierzono krajowi bez odpowiedniej infrastruktury i bez dokonań sportowych. Stadiony udało się postawić, ale drużyny nie dało rady zbudować.

  Pokazał to niedzielny mecz otwarcia. Katar w spotkaniu z Ekwadorem na boisku nie istniał. Już w trzeciej minucie Enner Valencia zdobył gola dla Ekwadoru. Niespodziewanie gol nie został uznany, co już zrodziło podejrzenia, że sędzia sprzyja Katarowi. Analiza VAR wskazała, że zawodnik był na pozycji spalonej.

  Nie minęło wiele czasu i drużyna z Ameryki Południowej znów strzeliła. Valencia pewnie wykonał rzut karny. W 31 minucie ten sam zawodnik strzelił ponownie i ponownie udanie.

  W drugiej połowie Ekwadorczycy kilka razy mieli szanse na podwyższenie swojej wygranej. Jednak w polu karnym miejscowych, to brakowało im dokładności.

  W końcówce trybuny stadionu zaczęły się robić miejscami puste, bo katarscy kibice nie tak wyobrażali sobie grę swojej reprezentacji. Pierwszy raz w historii mundialu gospodarzom nie udało się wygrać meczu otwarcia.

  Katar - mecze na dziś
  Grupa B: Anglia - Iran (godzina 14, TVP 1, TVP Sport)
  Grupa A: Senegal - Holandia (godz. 17, TVP 1, TVP Sport)
  Grupa B: USA - Walia (godz. 20,TVP 1, TVP Sport).

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-11-21 20:06:52 [90.156.124.*] id:1652084  
  siostra_brygida: Napisała postów [47868], status [VIP] Reputacja
  Katar już, a kiedy kolej na wybrańców kumpla golibrody, sorry, "fryzjera" ?

  Nick:
  Treść: