• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5367
  • Dodano: 2022-11-20 / 07:40
  • Komentarzy: 1

  Wbiegali i wchodzili na Kopę Biskupią promując profilaktykę nowotworową

  Głównym celem sobotniej wyprawy na Kopę Biskupią było promowanie idei profilaktycznych badań mężczyzn pod kątem nowotworów. Krzysztof Danków, organizator akcji, pokonał nowotwór jądra, dlatego powtarza, dlaczego badania są tak istotne.


  W Polsce wykrywa się rocznie około 800 przypadków raka jądra. Do czynników zwiększonego ryzyka zachorowania na raka jądra należą: zdiagnozowany wcześniejszy nowotwór w drugim jądrze, wnętrostwo (niezstąpienie jąder) - nawet jeśli jądro zostało prawidłowo odprowadzone, zespół Klinefeltera i hipogonadyzm.

  W sobotę 19 listopada przy okazji Międzynarodowego Dnia Mężczyzn grupa ochotników zdobyła Kopę Biskupią. Wszystko w ramach promowania profilaktycznych badań wśród mężczyzn.

  Zachorował na raka, nie poddał się i pokonał chorobę. Organizator akcji "Masz jaja idź na badania" od tej pory zachęca mężczyzn do wykonywania badań profilaktycznych. Robi to bardzo aktywnie, o czym może świadczyć dzisiejsze wydarzenie w Górach Opawskich.

  - Akcja ma na celu, propagowanie regularnej profilaktyki badań wśród mężczyzn, zwrócenie uwagi na dbanie o swoje zdrowie oraz promowanie wspólnej aktywności fizycznej - tłumaczy Krzysztof Danków, organizator wyjścia.

  Mimo szerokiego dostępu do informacji oraz wielu prozdrowotnych akcji dotyczących badań profilaktycznych, okazuje się że mężczyźni wzbraniają się przed wizytą u specjalisty, a gabinet lekarski odwiedzają jedynie wtedy, gdy ból nie pozwala im normalnie funkcjonować.

  Szacuje się, że rak jądra stanowi około 1% ogółu nowotworów złośliwych występujących u mężczyzn. Zachorowalność na złośliwe guzy jądra wynosi 3 na 100 000 mężczyzn i jest największa w grupie wiekowej 15-35 lat.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-11-20 09:33:42 [5.184.244.*] id:1652004  
  M1974P: Napisał postów [13345], status [VIP] Reputacja
  Jaja ??? to kury znoszą :/ .....

  Nick:
  Treść: