W Polsce wykrywa się rocznie około 800 przypadków raka jądra. Do czynników zwiększonego ryzyka zachorowania na raka jądra należą: zdiagnozowany wcześniejszy nowotwór w drugim jądrze, wnętrostwo (niezstąpienie jąder) - nawet jeśli jądro zostało prawidłowo odprowadzone, zespół Klinefeltera i hipogonadyzm.
W sobotę 19 listopada przy okazji Międzynarodowego Dnia Mężczyzn grupa ochotników zdobyła Kopę Biskupią. Wszystko w ramach promowania profilaktycznych badań wśród mężczyzn.
Zachorował na raka, nie poddał się i pokonał chorobę. Organizator akcji "Masz jaja idź na badania" od tej pory zachęca mężczyzn do wykonywania badań profilaktycznych. Robi to bardzo aktywnie, o czym może świadczyć dzisiejsze wydarzenie w Górach Opawskich.
- Akcja ma na celu, propagowanie regularnej profilaktyki badań wśród mężczyzn, zwrócenie uwagi na dbanie o swoje zdrowie oraz promowanie wspólnej aktywności fizycznej - tłumaczy Krzysztof Danków, organizator wyjścia.
Mimo szerokiego dostępu do informacji oraz wielu prozdrowotnych akcji dotyczących badań profilaktycznych, okazuje się że mężczyźni wzbraniają się przed wizytą u specjalisty, a gabinet lekarski odwiedzają jedynie wtedy, gdy ból nie pozwala im normalnie funkcjonować.
Szacuje się, że rak jądra stanowi około 1% ogółu nowotworów złośliwych występujących u mężczyzn. Zachorowalność na złośliwe guzy jądra wynosi 3 na 100 000 mężczyzn i jest największa w grupie wiekowej 15-35 lat.
M1974P: Napisał postów [14270], status [VIP]
Jaja ??? to kury znoszą :/ .....