• Wyświetleń: 510
    • Dodano: 2022-11-14 / 08:30

Opolanie bez szans w Poznaniu

Weegree jedynie w pierwszej kwarcie mieli szanse na dobry wynik.

Bez szans w Poznaniu. Miejscowe Enea Basket ograło 93:67 Weegree Opole i zepchnęło gości na dopiero 14 lokatę w tabeli.

Przyjezdni jedynie podczas pierwszych 10 minut nawiązali walkę z lepiej przygotowanymi gospodarzami. Nawet to oni lepiej zaczęli to spotkanie (6:2) ale im dalej w las, tym było gorzej, a ostatecznie kwarta otwierająca zakończyła się zwycięstwem Poznaniaków trzema punktami. O ile udało się jeszcze wyrównać w drugiej części (25:25), o tyle następnie miejscowi zdobyli aż 12 punktów z rzędu, co ustawiło dalszy przebieg spotkania i do przerwy bylo 50:35.

Niestety, Opolanie nie zareagowali sportową złością, co wykorzystywali Poznaniacy, którzy stopniowo powiększali swoją przewagę nad bezradnym Weegree. Ostatecznie wygrali różnicą aż 26 punktów, awansując na siódmą lokatę w tabeli, a Opolanie będą szukać zwycięstwa już w następnym spotkaniu - tym razem z WKK Wrocław na własnym parkiecie.

Enea Basket Poznań - Weegree AZS Politechnika Opolska 93:67 (23:20, 27:15, 20:16, 23:16)