• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 851
  • Dodano: 2022-11-10 / 14:00
  • Komentarzy: 0

  Handel i pogoda. Na co możemy liczyć w długi weekend?

  W piątek 11 listopada Święto Niepodległości. To dzień ustawowo wolny od pracy. Dlatego nie zrobimy zakupów w większych sklepach. A pogoda? Będzie sprzyjała świętowaniu w plenerze.

  Kalendarz godzin otwarcia sklepów największych sieci.

  Czwartek 10 listopada
  W czwartek część sklepów Biedronka będzie otwartych nawet do godz. 23.30 lub dłużej. Sklepy Lidl będą otwarte w standardowych godzinach, czyli - w zależności od lokalizacji - do 22 lub 23.

  Dotyczy to także placówek Auchan oraz Netto. "10 listopada sklepy Netto czynne standardowo do godziny 21, będą otwarte do 22 (z wyłączeniem placówek w galeriach handlowych). Sklepy czynne zwykle do 23, w tym dniu będą również otwarte do 23" - poinformowała Patrycja Kamińska ze spółki Netto.

  Sklepy Aldi i Polomarket będą otwarte do godz. 22. Podobnie jak większość sklepów Kaufland. Wyjątkiem jest 17 placówek we Wrocławiu, Zielonej Górze, Katowicach, Krakowie i Warszawie, w których obowiązują wydłużone godziny otwarcia - do 23.

  Piątek 11 listopada
  11 listopada, Święto Niepodległości, czyli dzień ustawowo wolny od pracy. Tego dnia wszystkie duże sklepy będą zamknięte.

  Zgodnie z przepisami zakaz nie obowiązuje sklepów, w których sprzedaje właściciel, który pracuje we własnym imieniu i na własny rachunek.

  Również "większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy" - informuje biuro prasowe Żabka Polska. Podobnie jak w przypadku sklepów franczyzowych Carrefour Express.

  Sobota 12 listopada
  Sklepy będą już czynne w standardowych godzinach.

  Niedziela 13 listopada
  Tego dnia wypada kolejna niedziela z zakazem handlu. Zakupy zrobimy tylko w sklepach "przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek".
  Do końca tego roku będą jeszcze dwie niedziele handlowe: 11 i 18 grudnia.

  Pogoda na długi weekend
  Będzie sprzyjała plenerowym obchodom 11 listopada i amatorom aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

  W piątek 11 listopada
  IMGW prognozuje, że będzie ciepło i bezdeszczowo. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W ciągu dnia na przeważającym obszarze najwyższa temperatura wyniesie 11 stopni Celsjusza, jedynie na zachodzie do 13, a nawet 14 stopni.

  W sobotę 12 listopada i w niedzielę 13 listopada
  Natomiast w sobotę i w niedzielę nad całą Polską stopniowo będzie rozbudowywał się wyż.

  - Trudno stwierdzić, czy będzie to jesienny, pogodny wyż czy przeciwnie - listopadowy, zgniły - przyznaje w rozmowie z RMF24 Anna Woźniak, meteorolog z IMGW.
  I dodaje: - Obecnie więcej wskazuje na to, że wyż przyjdzie z południowego zachodu, a zachmurzenie utrzyma się na poziomie umiarkowanym i dużym.

  Noce będą stosunkowo ciepłe. Temperatury od ok. 6 do 7 stopni. Natomiast w ciągu dnia w najcieplejszym momencie będzie ok. 12 stopni.

  - Nie spodziewamy się żadnych drastycznych zmian. Nie będzie ani bardzo ciepło, ani bardzo zimno. Raczej czeka nas umiarkowana, jesienna pogoda bez deszczu - przewiduje meteorolożka.


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".