• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2402
  • Dodano: 2022-11-07 / 18:25
  • Komentarzy: 1

  Niebezpieczny poranek na Opolszczyźnie. Zderzenie pojazdów na trasie Chobie - Mnichus

  Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek rano na trasie Chobie - Mnichus. Na szczęście obeszło się bez obrażeń.


  Od kilku dni na drogach całej Polski panują już jesienne warunki. Jest mokro, ślisko, mglisto i szaro. Niewłaściwe zachowanie kierowcy do zastanych warunków, brawura i nadmierna prędkość to główne przyczyny zdarzeń w tym okresie.

  W poniedziałek 7 listopada przed godziną 7:00 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 46 z drogą powiatową relacji Chobie - Mnichus. Po dojeździe służb na miejsce potwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych marki Volkswagen.

  Do działań zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, w tym OSP Dobrodzień, OSP Szemrowice oraz JRG Olesno, policję i Zespół Ratownictwa Medycznego.

  Na szczęście w wyniku kolizji nikomu nic poważnego się nie stało, nie było konieczności hospitalizacji poszkodowanych. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia ustala policja.

  Nie możemy zapominać, że ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji na drodze. Pierwsze objawy jesieni mogą powodować brak koncentracji i zapominanie o podstawowych zasadach i przepisach, a to może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Apelujemy o ostrożną jazdę.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. OSP Dobrodzień)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-11-07 22:11:39 [77.255.65.*] id:1651376  
  Henryk: Napisał postów [378], status [pismak] Reputacja
  z pewnością jechali zgodnie z obowiązującymi przepisami

  Nick:
  Treść: