• Wyświetleń: 394
    • Dodano: 2022-11-04 / 12:13
    • Komentarzy: 0
    • Artykuł sponsorowany

    Żaluzje drewniane - jakie mogą pojawić się usterki?

    Żaluzja drewniana to przesłona efektowna, praktyczna i wytrzymała

    Zyskaj spokój, wybierając żaluzje drewniane z dożywotnią gwarancją mechanizmu

    Prawidłowo eksploatowane, wysokiej jakości żaluzje drewniane będą służyć funkcjonalnością i doskonałą estetyką przez wiele lat. Nie oznacza to jednak ich niezniszczalności. Jeśli planujesz zakup żaluzji drewnianych, warto wiedzieć, jakie usterki mogą się zdarzyć, jak je usunąć i przede wszystkim - czy można im skutecznie zapobiec.

    Czy żaluzje drewniane są praktyczną przesłoną okienną?
    Wysoka funkcjonalność drewnianych żaluzji jest jedną z najczęściej wskazywanych zalet przez użytkowników - tuż obok walorów wizualnych. Pozwalają one wygodnie sterować ilością wpadającego do pomieszczenia światła. Każda listewka jest ruchoma. W przeciwieństwie do rolet, które można jedynie opuszczać i podnosić. Żaluzje drewniane świetnie nadają się nawet do domu, w którym harcują koty! Naturalne drewno to materiał niezwykle wytrzymały, dodający wyrobom ponadczasowego charakteru. Drewniane przesłony okienne mogą zdobić wnętrza i służyć latami, dbając o poczucie intymności i komfort cieplny domowników. Jedynie trzeba pamiętać, że drewno jest materiałem stosunkowo delikatnym. Wymaga regularnego czyszczenia i impregnowania oraz bieżącego usuwania mokrych plam i zanieczyszczeń. Nie wolno dopuścić do powstania silnych zabrudzeń ani do dłuższego kontaktu listewek z wodą.

    Mechanizm żaluzji drewnianych - główny obszar usterek
    Mechanizm żaluzji drewnianej jest używany codziennie, nierzadko kilkukrotnie, stąd jego zwiększona podatność na awarie. Najbardziej narażony na usterkę jest sznurek. Może się zerwać. Zwykle nie dochodzi do tego "samoistnie", ale wskutek przypadkowego działania. Na szczęście sznurek można łatwo wymienić. Gorzej, gdy cały mechanizm żaluzji drewnianych ulegnie awarii. Pojawia się wówczas problem z obsługą przesłony. Producenci przesłon okiennych często prowadzą sprzedaż części zamiennych, aby usterki mechanizmu nie skutkowały koniecznością zakupu nowej żaluzji. Przed zakupem przesłony warto sprawdzić, czy wybrane gotowe żaluzje drewniane lub na wymiar, posiadają solidny, objęty gwarancją mechanizm.

    Uszkodzone lamele w żaluzjach drewnianych
    Kolejna usterka, która może się przydarzyć w toku eksploatacji drewnianych żaluzji (też raczej nie samoistnie), to uszkodzenie lamelki. Cienkie, drewniane lamele są narażone na pęknięcia, zabrudzenia czy zadrapania. Nieznaczne pęknięcia można spróbować naprawić samodzielnie za pomocą kleju do drewna. Przebarwienia i plamy zamaskujesz, używając specjalnej bejcy, lakieru lub farby do drewna. Silniej uszkodzone lamelki trzeba wymienić. Najłatwiej jest usunąć ostatnią, dolną listwę. Producenci przesłon okiennych często prowadzą sprzedaż lameli na wymianę, aby usterka jednej czy dwóch listewek nie wiązała się z koniecznością zakupu całej, nowej żaluzji. Odpowiednio pielęgnowana żaluzja drewniana odwdzięczy Ci się funkcjonalnością i nienagannym wyglądem przez wiele lat.

    Zwróć uwagę na to, gdzie kupujesz drewniane żaluzje
    Zakup przesłon okiennych do całego domu czy mieszkania to zwykle spora inwestycja, zwłaszcza gdy decydujesz się na żaluzje drewniane na wymiar. Dlatego wybierz uważnie firmę, która przygotuje dla Ciebie przesłony. Poczytaj opinie innych klientów na jej temat. Przyjrzyj się obsłudze posprzedażowej. Upewnij się, że na produkty, szczególnie na mechanizm, sprzedawca udziela gwarancji, a jej okres jest dłuższy niż 2 lata. Dlaczego? Bo przez 2 lata możesz dochodzić ewentualnych roszczeń z tytułu rękojmi. Dowiedz się, czy w przypadku, gdy nie będziesz w stanie samodzielnie poradzić sobie z uszkodzoną osłoną, możesz liczyć na pomoc sprzedawcy. Nie chodzi od razu o wysłanie do Ciebie fachowej ekipy, ale o wysłuchanie, zaangażowanie w problem i doradzenie, co masz robić dalej.

    Artykuł sponsorowany

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".