• Dodano: 2022-10-30 / 20:02

Odra wychodzi ze strefy spadkowej!

Jest to efekt wygranej z Chojniczanką Chojnice

Długo Odra czekała na ten moment i w końcu mogą na chwilę odetchnąć. Po zdobyciu kompletu punktów w Chojnicach, Opolanie tymczasowo opuścili strefę spadkową Fortuny 1 Ligi.

To była rywalizacja dwóch drużyn, którym w tym sezonie trochę nie idzie. Zarówno Chojniczanka, jak i Odra, walczą od początku sezonu o to, by nie być w ostatniej trójce.

Mecz zdecydowanie lepiej zaczęli goście i udokumentowali to już w 11 minucie, gdy Dawid Czapliński uszczęśliwił przyjezdnych trafieniem z piątego metra, a po pół godziny gry, Odra prowadziła już 2:0, a trafienie zanotował Mateusz Marzec, pokonując swojego byłego kolegę z drużyny - Mateusza Kuchtę i ta indywidualna akcja ustaliła wynik pierwszej połowy.

Po zmianie stron, Opolanie pilnowali wyniku i dość długo udawało się to im skutecznie, aż do 70 minuty, gdy Rafał Janicki zaskoczył defensorów gości i zmniejszył stratę bramkową. Jednakże, mimo znacznej przewagi i szans, nie udało się choćby zremisować i trzy punkty pojechały do Opola.

Chojniczanka Chojnice - Odra Opole 1:2 (0:2)