• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1936
  • Dodano: 2022-10-28 / 15:39
  • Komentarzy: 0

  Po raz 13. odbyła się akcja sprzątania zabytkowego cmentarza przy Wrocławskiej

  Członkowie Stowarzyszenia Horyzonty wraz z młodzieżą szkolną sprzątali teren 200-letniej nekropoli przy ul. Wrocławskiej. Akcja odbyła się po raz 13. Grupa rok rocznie spotyka się przed listopadowym świętem i wspólnie stara się przywrócić blask wokół grobów.


  Chcą by co roku cmentarz odzyskał blask i żeby opolanie o nim pamiętali. W piątek 28 października w akcję włączyło się ponad 40 osób.

  - Sprzątamy nieustannie od 13 lat, zawsze przed Wszystkimi Świętymi. Zależy nam na tym, by cmentarz na Wrocławskiej, ta ponad 200-letnis metropolia była zapamiętana przez mieszkańców Opola. Naszym celem jest uporządkowanie tej przestrzeni, zabytkowej kaplicy i grobów, które są wokół. Nie jesteśmy w stanie uprzątnąć całego cmentarza, bo jest to bardzo duża nekropolia i w dużej mierzy polegamy na mieszkańcach Opola i naszych członkach. Sprzątamy groby, alejki, a na koniec dekorujemy je kwiatami - mówi Łukasz Cichy, sekretarz generalny Stowarzyszenia Horyzonty.

  Akcja społecznego sprzątania cmentarza przy ulicy Wrocławskiej w Opolu została zainicjowana w 2009 roku. Od tego czasu trwa nieprzerwanie, a do pomocy włączają się nie tylko chętni opolanie, ale również Zakład Komunalny, który w tym roku użyczył grupie niezbędny do swoich działań sprzęt.

  Zdjęcie (1/16)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".