• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 519
  • Dodano: 2022-10-26 / 07:33
  • Komentarzy: 0

  Szlachetna Paczka wciąż potrzebuje wolontariuszy

  (Fot. Szlachetna Paczka)

  Bez wsparcia Wolontariuszek i Wolontariuszy pomoc nie dotrze do tysięcy potrzebujących Rodzin i Dzieci. Żeby Szlachetna Paczka mogła pomagać również w Twojej okolicy, potrzebuje ludzi.


  Osoby potrzebujące pomocy żyją w naszym najbliższym otoczeniu - w sąsiedniej dzielnicy, bloku tuż obok czy mieszkaniu naprzeciwko. 1,5 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, to co 24 człowiek w naszym kraju. Często nikt ich nie dostrzega. To, do ilu rodzin Szlachetna Paczka dotrze w tym roku zależy od tego, ilu wolontariuszy zrekrutuje, a każda zrekrutowana osoba, to szansa dla trzech rodzin na lepsze życie.

  Udział w wolontariacie Szlachetnej Paczki może sprawić, że takie osoby poczują się zauważone i otrzymają pomoc. To ostatni moment, by dołączyć do wolontariuszy nadchodzącej edycji Szlachetnej Paczki czy Akademii Przyszłości! By się zgłosić, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz.

  Pomóc można takim osobom, jak Pan Adam, do którego dotarła wolontariuszka Joanna. Mężczyzna cierpi na depresję i zmaga się z niepełnosprawnością. Jego potrzeby? Niewielkie. Żywność i kuchenka gazowa, by w końcu mógł zjeść ciepły posiłek. Dla Pana Adama najważniejsze były odwiedziny Wolontariuszy. W końcu mógł z kimś porozmawiać. Poprosił, by odwiedzić go jeszcze raz.

  W nagraniach wideo i audio znajdują się wypowiedzi Joanny Sadzik, Prezeski Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości oraz wolontariuszek Szlachetnej Paczki - Ilony i Joanny.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".