• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1104
  • Dodano: 2022-10-24 / 13:14
  • Komentarzy: 1

  Spowodował kolizję i próbował uciec - był pijany

  (Fot. KPP Nysa)

  Policjanci z Nysy zatrzymali 39-letniego kierowcę, który najpierw miał spowodować kolizję, a następnie próbować uciec z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu, badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna dodatkowo miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz za naruszenie przepisów prawa odpowie przed sądem.

  23 października, nyscy policjanci drogówki otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w Nysie. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca najechał na inny, stojący pojazd. Następnie miał wysiąść z samochodu i uciec.

  Po chwili na miejscu zdarzenia byli już policjanci ruchu drogowego, którzy po chwili znaleźli i zatrzymali 39-letniego kierowcę. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem pokazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W systemie informatycznym mundurowi ustalili, że 39-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznym. Dodatkowo, mężczyźnie została pobrana krew do badań.

  Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądźmy obojętni kiedy widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-10-24 14:48:40 [5.173.65.*] id:1650501  
  [moderacja]: Napisał postów [267], status [maniak] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść: