• Wyświetleń: 790
    • Dodano: 2022-10-24 / 09:34

Piąta porażka Gwardii w tym sezonie

Tym razem nie dali rady Unii Tarnów na własnym parkiecie

Kolejne potknięcie podopiecznych Rafała Kuptela. Opolanie przegrali na własnym boisku 27:32 i spadli na dziewiątą lokatę w tabeli.

Gwardia jako pierwsza straciła bramkę, ale nie pozwala rywalom odskoczyć na zbyt duży dystans. Maksymalna przewaga gości w pierwszej połowie wynosiła dwie bramki, ale w końcówce ich celownik się zaciął, gdyż świetnie między słupkami spisywali się bramkarze Gwardii w postaci Adama Malchera i Mateusza Lellka, pozwalając Opolanom lepiej zaprezentować się w końcówce i odwrócić końcowy wynik pierwszej połowy na swoją korzyść (16:15).

Niestety, zaciął się celownik Gwardii po zmianie stron, co wykorzystywała Unia, a szczególnie jeden z najlepszych strzelców ligi - Taras Minocki, który uzbierał w tym spotkaniu aż 12 bramek. Problemy stały się od stanu 17:17 i wtedy to goście "odjechali" z wynikiem i choć Opolanie dwukrotnie zbliżali się na zasięg jednej bramki (25:26 oraz 27:28), tak tym razem ostatnie minuty należały do Tarnowian, którzy serią czterech trafień z rzędu zapieczętowali kolejne punkty w swoim dorobku do ligowej tabeli.

KPR Gwardia Opole - Grupa Azoty Unia Tarnów 27:32 (16:15)