• Wyświetleń: 447
    • Dodano: 2022-10-24 / 09:44

Weegree ponownie schodzi z parkietu bez zwycięstwa

Mimo dobrej pierwszej części gry, ulegli w Kołobrzegu

Zwycięstwo w poprzedniej kolejce nie dało przysłowiowego wiatru w żagle. Akademicy z Politechniki ponownie odnieśli porażkę w tym sezonie - tym razem z Kotwicą Kołobrzeg.

Z tym zespołem Opolanie rywalizowali o trzecią lokatę w zeszłym sezonie - niestety wtedy rywalizacja zakończyła się porażką. I tutaj początek spotkania nie był wiele lepszy - bardzo szybko Weegree straciło dystans do rywali, po pierwszej kwarcie przegrywając ośmioma punktami. Odpowiedź gości była piorunująca i właściwie nikt się jej nie spodziewał - miejscowi zdobyli jedynie 9 punktów, przy aż 21 Opolan i w połowie wynik na tablicy świetlnej brzmiał 33:37.

Niestety, odpowiedź Kotwicy była bardzo bolesna - w ciągu 10 minut trzeciej kwarty, Opolanie zdobyli tylko siedem punktów, przy aż 29 Kotwicy i przed finalną częścią gry, Kołobrzeżanie mieli aż osiemnaście oczek przewagi, czego Weegree nie było w stanie odrobić, ulegając ostatecznie gospodarzom 67:83.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - Weegree AZS Politechnika Opolska 83:67 (24:16, 9:21, 29:7, 21:23)