• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1063
  • Dodano: 2022-10-14 / 12:59
  • Komentarzy: 0

  Politechnika Opolska rozpoczyna program mentoringowy dla studentów

  (Fot. Dżacheć)

  Politechnika Opolska rozpoczyna program mentoringowy "Mentor Mix", który połączy studentów z mentorami ze świata biznesu.


  Każdy ze studentów, który weźmie udział w programie, przez kilka miesięcy będzie pracować z wybranym mentorem. Dodatkowo, będzie mógł skorzystać za darmo ze szkolenia branżowego. - Do roli mentorów zaprosiliśmy sześcioro absolwentów naszej uczelni z długoletnim doświadczeniem w różnych obszarach: od budownictwa, przez automatykę aż po lekkoatletykę. Każdy z nich przychodzi do programu, by dać coś od siebie ambitnym studentom, pomóc im stawiać pewniej pierwsze kroki zawodowe.

  Mentorzy chcą pomóc naszym studentom właściwie wytyczyć cele zawodowe oraz szybciej dotrzeć do stanowisk, o których ci marzą - informuje dr inż. Aneta Kucińska-Landwójtowicz, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Opolskiej.

  Program mentoringowy będzie obejmował kilkumiesięczny cykl spotkań pomiędzy mentorem a studentem. Każdy z uczestników będzie pracował z mentorem, dodatkowo będzie miał do wydania 4000 zł na szkolenia, które uzupełnią jego kompetencje (np. Excel, Lean, AutoCad, Corel itp.).

  - Mentoring to wymagająca relacja oparta na zaufaniu, dzieleniu się doświadczeniem i uważności na drugiego człowieka. Wierzymy, że obie strony wykorzystają szansę i zbudują głęboką relację, która pozwoli młodemu człowiekowi bardziej świadomie podejmować zawodowe decyzje - mówi Ewelina Nowak z Akademickiego Biura Karier Politechniki Opolskiej, która będzie czuwać nad całym procesem i wspierać mentoringowe pary.

  - Chcę podzielić się doświadczeniem, a z drugiej strony poznać spojrzenie na pracę nowego pokolenia inżynierów rozpoczynających swoją ścieżkę zawodową - mówi Damian Kardas, jeden z mentorów, absolwent Wydziału Mechanicznego i doktor w dyscyplinie inżynieria mechaniczna, od dwudziestu lat związany z branżą energetyczną.
  Natomiast Małgorzata Adamska jako przedsiębiorca poznała proces mentoringu od strony podopiecznego - mentee. Teraz w roli mentora podkreśla i liczy na szczególną energię, która powstaje przy kontaktach z młodymi ludźmi. - Taka współpraca jest niesamowicie kreatywna oraz inspirująca dla każdej ze stron - mówi Małgorzata Adamska.

  Patronat nad programem mentoringowym objęła Loża Opolska Business Centre Club. Wiceprezes zarządu BCC, Andrzej Lepich, również wystąpi w roli Mentora. - Chętnie podzielę się wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi, którzy chcą poznać swoją wartość i wspólnie poszukać możliwości i szans dla siebie - zapowiada Andrzej Lepich.

  "Mentor Mix" to propozycja dla studentów Politechniki Opolskiej, którzy ukończyli czwarty semestr studiów w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Zgłoszenia przyjmowane są do końca października.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".