• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3020
  • Dodano: 2022-10-07 / 11:33
  • Komentarzy: 1

  22-letniego Maćka zabito 4 lata temu. Główny sprawca nie żyje, pozostali usłyszeli wyroki

  (Fot. Archiwum)

  Trzej z czterech oprawców 22-letniego Maćka z Nysy usłyszało wyroki skazujące. Główny sprawca zbrodni w zeszłym roku popełnił samobójstwo - groziło mu dożywocie.


  Do pobicia ze skutkiem śmiertelnym doszło w październiku 2018 roku w Nysie. Rodzina zmarłego przyznawała podczas ostatniej rozprawy, że od tego czasu przeżywa koszmar. W ubiegłym roku zmarł główny oskarżony w procesie o śmierć 22-letniego studenta z Nysy - Maćka Budulskiego. Główny oskarżony zmarł tuż przed tym, kiedy miało dojść do rozpoczęcia ponownego procesu, w którym nastąpiła zmiana kwalifikacji czynu. Głównemu oskarżonemu groziło nawet dożywocie.

  Pozostała trójka biorąca udział w tragicznym napadzie usłyszała 6 października w Sądzie Okręgowym w Opolu wyrok. Przypomnijmy, że w październiku 2018 około godziny 23:00 na parkingu pod nyską Castoramą czterej młodzi ludzie grający w piłkę zostali zaatakowani przez cztery inne osoby uzbrojone w niebezpieczne przedmioty. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

  Patryk M. za bezpośrednie narażenie 22-letniego Macieja na niebezpieczeństwo utraty życia i groźby karalne został skazany na karę 7 lat pozbawienia wolności. Vladyslaw P. posiedzi w więzieniu 6 miesięcy za to, że przyjął od Patryka M. pistolet pneumatyczny służący do popełnienia przestępstwa, a następnie oddalił się z nim z miejsca zdarzenia, pomagając przy tym uniknięcia Patrykowi M. odpowiedzialności karnej. Piotr G. natomiast za pomoc oskarżonemu Patrykowi M. i nakłonieniu do popełnienia przestępstwa przy użyciu pistoletu i kija golfowego, został skazany przez sąd na 4 lata więzienia.

  Wyrok sądu jest nieprawomocny

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-10-07 16:32:36 [31.0.48.*] id:1649254  
  Jerry: Napisał postów [4306], status [VIP] Reputacja
  Vladyslaw, prawdziwe polskie imię...

  Nick:
  Treść: