• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3073
  • Dodano: 2022-10-03 / 13:49
  • Komentarzy: 2

  Ten pojazd nie powinien znaleźć się na drodze! Kolejne zatrzymanie przez WITD

  Pojazd od razu zwrócił uwagę inspektorów prowadzących kontrolę. Okazało się, że przeładowanie było najmniejszym problemem. Z opon wystawały druty.


  W czwartek 29 września, inspektorzy z byczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w drodze na punkt kontrolny, wytypowali do kontroli samochód ciężarowy, którego stan techniczny już na pierwszy rzut oka wzbudził ich podejrzenia.

  - Załadowany ładunkiem sypkim pojazd należący do polskiego przewoźnika poruszał się na jednej z bocznych ulic w okolicy Namysłowa. Już wstępne oględziny pojazdu potwierdziły słuszność podejrzeń kontrolujących a przeprowadzona kontrola techniczna wykazała bardzo poważne uszkodzenia opon - dziury oraz wystające druty. Dodatkowo po zważeniu pojazdu okazało się, że jest on przeładowany o prawie 6 ton. Przeładowany pojazd z oponami w fatalnym stanie stwarzał realne niebezpieczeństwo na drodze, wobec czego został on wyłączony z ruchu drogowego - informuje opolski WITD.

  Dodatkowo wobec przewoźnika wszczęte zostało postępowanie administracyjne w zakresie stanu technicznego zagrażającego bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz przeładowania pojazdu. Również kierowca został ukarany mandatami karnymi za niewłaściwe wykonywanie przewozu drogowego uszkodzonym i przeładowanym pojazdem.

  Zdjęcie (1/4)

  (Fot. WITD Opole)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-10-03 16:19:08 [83.26.35.*] id:1648933  
  Krzycho: Napisał postów [4295], status [VIP] Reputacja
  Co tam jedna ciężarówka. Jak patrzę co jeździ po naszych ulicach to zawsze zadaje sobie pytanie "jak to przechodzi przegląd" :))))

  Nick:
  Treść:
  2022-10-03 14:31:48 [46.204.0.*] id:1648924  
  skromnycwaniak: Napisał postów [104], status [ Prawie Troll ]
  Fajna Scania po całym świecie takie smigaja

  Nick:
  Treść: