• Dodano: 2022-10-03 / 09:17

Gwardziści zdemolowani w Kielcach

Miejscowi zdobyli dwa razy więcej bramek od Opolan

O tym spotkaniu Gwardia Opole musi szybko zapomnieć. Łomża Industria Kielce była zdecydowanie lepsza od podopiecznych Rafała Kuptela i zdobyła dwa razy więcej punktów.

Od pierwszego gwizdka przyjezdni byli tłem dla świetnie dysponowanych hegemonów polskiego szczypiorniaka, którzy szybko zbudowali sobie przewagę - po kwadransie bramkarz Kielczan, Mateusz Kornecki, tylko trzykrotnie dał się pokonać, natomiast Gwardia przyjęła jedenaście trafień, a ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 20:9 dla tutejszych.

Pierwsze kilka minut drugiej połowy to najlepszy okres gry Opolan w tym spotkaniu - lepiej odnajdowali się w sytuacjach podbramkowych, ulepszyli defensywę i zbliżyli się do Łomży Industrii na 7 punktów (22:15). Wtedy to szkoleniowiec Kielczan, Tałant Dujszebajew, wziął czas, który obudził zawodników miejscowej drużyny, a Ci urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki, dobijając do 42 bramek, przy jedynie 21 Opolan.

Łomża Industria Kielce - KPR Gwardia Opole 42:21 (20:9)