• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1870
  • Dodano: 2022-09-30 / 10:00
  • Komentarzy: 0

  Pożar przydomowej kotłowni w powiecie strzeleckim

  Strażacy interweniowali przy pożarze kotłowni w powiecie strzeleckim. Dzięki szybkiej interwencji strażaków pożar został opanowany, a budynek uchroniony przed większymi szkodami.


  W środę 28 września około godziny 17.30 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku jednorodzinnym w miejscowości Piotrówka (gmina Jemielnica). Na miejsce zdarzenia zadysponowano w sumie sześć zastępów straży pożarnej - dwa zastępy straży pożarnej z OSP Gąsiorowice oraz zastęp JRG Strzelce Opolskie, OSP Jemielnica, OSP Łaziska oraz OSP Strzelce Opolskie.

  W domu jednorodzinnym przebywały 2 osoby, które opuściły budynek przed przybyciem służb ratunkowych. Niestety podczas próby gaszenia pożaru młody mężczyzna zatruł się gazami pożarowymi. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowany został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Po przebadaniu przez lekarza nie wymagał dalszej hospitalizacji. Po podaniu 2 prądów wody pożar został ugaszony.

  Spaleniu uległ opał składowany w kotłowni przy piecu. Przyczyny pojawienia się ognia nie są jeszcze ustalone.

  Zdjęcie (1/4)

  (Fot. OSP Gąsiorowice)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".