• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 732
  • Dodano: 2022-10-01 / 12:00
  • Komentarzy: 0

  USK w Opolu laureatem i podwójnym finalistą konkursu "Zdrowa Przyszłość-Inspiracje"

  (Fot. USK Opole )

  Za wykorzystywanie holografii w zabiegach kardiologicznych USK zdobył 5. miejsce w kategorii "Innowacje w szpitalu - medycyna - nowatorskie metody leczenia". W kategoriach "Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia" oraz "Działania na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia pracowników" USK znalazł się wśród finalistów.


  Chorzy z uszkodzonymi zastawkami serca, wadami przeciekowymi w sercu oraz wymagający zamknięcia uszka lewego przedsionka są w Uniwersyteckim Szpitalu w Opolu leczeni metodami inwazyjnymi z wykorzystaniem holografii - nowej techniki wizualizacji, która pozwala na poszerzenie pola widzenia operatora.

  Opolski zespół, pod kierownictwem dr hab. n. med. Jerzego Sachy, opracował procedurę przeprowadzania - z użyciem holografii - zabiegów MitraClip (na zastawce), zamknięcia uszka lewego przedsionka oraz ASD i PFO (przy przeciekach wewnątrzsercowych). Lepszy zakres obrazowania struktur serca, wpływa na większą precyzję wykonywania tych zabiegów.

  Przeprowadzony w USK w Opolu, pierwszy opisany przypadek zabiegu MitraClip z zastosowaniem holografii, w maju br. został opublikowany w najbardziej renomowanym czasopiśmie kardiologów interwencyjnych "JACC Cardiovasc lnterv", a metoda rozszerzonej rzeczywistości przy użyciu holografii w trakcie interwencji strukturalnych na sercu była prezentowana na Kongresie TCT w Bostonie.

  Właśnie za ten projekt dyrektor generalny USK w Opolu Dariusz Madera odebrał w czwartek dyplom dla laureata 5. miejsca podczas rozstrzygnięcia 5. edycji konkursu "Zdrowa Przyszłość - Inspiracje" 2021.

  - Cieszę się, że działalność naszych specjalistów została dostrzeżona i doceniona, tym razem na arenie ogólnopolskiej. Utworzenie 5 lat temu w Opolu szpitala klinicznego na bazie Wojewódzkiego Centrum Medycznego dało nam impuls do dynamicznego rozwoju. Z myślą o zabezpieczeniu pacjentów systematycznie rozszerzamy zakres świadczeń medycznych, stosujemy nowoczesne technologie i wprowadzamy nowe metody leczenia, którymi możemy się dzielić nawet na forach światowych - komentuje dyrektor Madera.

  W kategoriach "Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia" oraz "Działania na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia pracowników" USK w Opolu znalazł się w gronie laureatów, m.in. za projekty profilaktyczne i programy zdrowotne dla mieszkańców województwa.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".