• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1070
  • Dodano: 2022-09-29 / 13:22
  • Komentarzy: 1

  Podejrzany o kradzież elementów stalowych i posiadanie narkotyków

  (Fot. KPP Brzeg)

  Dzięki czujności poszkodowanego, podejrzany o kradzież mężczyzna usłyszał zarzuty. 53-latek z terenu jednej z firm miał wynieść 5 ton stalowych elementów łączących podkłady kolejowe. Dodatkowo kryminalni ustalili, że ma on związek z przestępczością narkotykową. W jego volkswagenie zabezpieczyli ponad 30 gramów marihuany.

  W minioną niedzielę w nocy policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży na terenie jednej z firm w mieście. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ujął on mężczyznę, który miał wynosić stalowe elementy.

  W związku ze sprawą, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie, zabezpieczyli monitoring i rozpytali poszkodowanego. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna miał się dopuścić kradzieży 150 szt. stalowych elementów łączących szyny kolejowe. Proceder trwał od maja tego roku. Przez kilka miesięcy 53-latek z terenu firmy łącznie wyniósł 5 ton metalowych szyn. Straty poszkodowany oszacował na 15 000 złotych.

  Policjanci pracujący nad sprawą ustalili również, że mężczyzna może mieć związek z przestępczością narkotykową. W związku z podejrzeniem przeszukali jego mieszkanie i samochód. W volkswagenie znaleźli słoiki z zielonym suszem. Zabezpieczone środki przebadali na narkotesterze. Okazało się, że to ponad 30 gramów marihuany.

  Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i posiadania środków odurzających. Do obydwóch przestępstw się przyznał. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-09-29 20:33:15 [188.123.205.*] id:1648763  
  ombre: Napisał postów [19083], status [VIP] Reputacja
  No ale jak wyniósł?W kieszeni czy na plecach?

  Nick:
  Treść: