• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1573
  • Dodano: 2022-09-27 / 16:35
  • Komentarzy: 0

  Podejrzany o włamanie, groźby i ostrzelanie budynku

  Policjanci z Lewina Brzeskiego już w dzień po włamaniu zatrzymali 17-latkę i 29-letniego mężczyznę. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą kryminalni, podejrzany jeszcze tego samego dnia wrócił do poszkodowanego i z wiatrówki strzelał w budynek. Dodatkowo miał mu grozić. Oboje usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Natomiast 29-latek musi się liczyć również z karą za zniszczenie mienia i groźby karalne. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

  Kilka dni temu policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do mieszkania. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że ich łupem stał się m.in. alkohol. Funkcjonariusze rozpytali świadków, zabezpieczyli ślady i monitoring. Na tej podstawie wytypowali podejrzewane osoby i już następnego dnia zatrzymali je. To 29-letni mężczyzna i 17-latka.

  Szybko się okazało, że mężczyzna ma również inne przewinienia na koncie. Jak ustalili policjanci, podejrzany jeszcze tego samego dnia wrócił do poszkodowanego i z wiatrówki na metalowe kulki strzelał w budynek. Swoim działaniem zniszczył elewację i okno. Dodatkowo okazało się, że w czasie całego zajścia, 29-latek był w stosunku do poszkodowanego agresywny, wulgarny i stosował wobec niego groźby. Poszkodowany swoje starty oszacował na 2 500 złotych.

  Oboje usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Natomiast 29-latek musi się liczyć również z karą za zniszczenie mienia i groźby karalne. Grozi im kara do 10 lat więzienia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".