• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1394
  • Dodano: 2022-09-27 / 11:50
  • Komentarzy: 0

  Zatrzymali prawo jazdy młodemu kierowcy za nadmierną prędkość. Drugiemu bo był poszukiwany

  W piątkowe popołudnie mundurowi z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 122 km/h. 23-latek został ukarany wysokim mandatem, a jego prawo jazdy zatrzymane. Z kolei w niedzielę policjanci z grupy "SPEED" zatrzymali 38-letniego kierowcę forda, który był poszukiwany. Ich uwagę zwrócił pasażer trzymający nogi na desce rozdzielczej pojazdu.

  Policjanci ruchu drogowego każdego dnia dbają o nasze bezpieczeństwo. Patrolują ulice naszego powiatu, sprawdzają stan trzeźwości kierujących i czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają obowiązujących przepisów. Między innymi sprawdzają, czy zmotoryzowani użytkownicy dróg przestrzegają ograniczeń prędkości. Nadmierna prędkość niezmiennie plasuje się w czołówce przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego dla osób, które zbyt szybko jeżdżą nie ma taryfy ulgowej.

  W piątkowe popołudnie przekonał się o tym 23-letni mieszkaniec naszego miasta, którego mundurowi zatrzymali do kontroli na Alei Armii Krajowej w Kędzierzynie-Koźlu. W obszarze zabudowanym na obowiązującej "siedemdziesiątce" młody mężczyzna pędził swoim citroenem z prędkością 122 km/h. Efekt takiej jazdy mógł być tylko jeden - zatrzymane prawo jazdy, mandat w kwocie 1 500 złotych i 13 punktów karnych dopisanych na konto kierowcy.

  Policjanci z drogówki zwracają uwagę nie tylko na zachowania kierujących, ale również pasażerów, którzy z nimi podróżują. Ubiegłej niedzieli funkcjonariusze wchodzący w skład grupy "Speed" zauważyli osobowego forda, w którym nastoletni pasażer miał nogi oparte na desce rozdzielczej pojazdu. Takie zachowanie samo w sobie nie stanowi wykroczenia, jednak w trosce o bezpieczeństwo policjanci chcieli zwrócić uwagę, że podczas gwałtownego hamowania, czy zdarzenia drogowego może skutkować odniesieniem obrażeń. Zatrzymali więc pojazd do kontroli.

  Okazało się, że 38-letni kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo w trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez strzelecki sąd. 38-latek miał do odbycia karę pozbawienia wolności lub wpłatę grzywny. Poszukiwany uiścił grzywnę w wysokości 4 000 złotych, natomiast za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa został ukarany mandatem.
  Szymon Godyla Szymon Godyla Szymon Godyla
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".