• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 837
  • Dodano: 2022-09-14 / 16:31
  • Komentarzy: 0

  Policjanci uratowali młodego łabędzia

  (Fot. KPP Namysłów)

  Każda policyjna interwencja jest inna. Przekonali się o tym namysłowscy funkcjonariusze, którzy w sobotę zaopiekowali się rannym, młodym łabędziem. Z uwagi na obrażenia, zwierzę trafiło do gabinetu weterynaryjnego.

  Niecodziennej interwencji podjęli się namysłowscy policjanci w sobotę. O pomoc funkcjonariuszy poprosił mężczyzna, który zauważył rannego łabędzia, a sam bał się podejść. Zwierzę leżało niedaleko głównej drogi i nie było w stanie samodzielnie się poruszać

  Nie wiadomo, ile czasu ptak leżał na trawie czekając na pomoc. Wiadomo natomiast że zwierzę było ranne, a łabędź znajduje się w Polsce pod ochroną. Policjanci postanowili zaopiekować się młodym łabędziem. Przewieźli go do weterynarza, gdzie lekarz, po wstępnym rozpoznaniu, stwierdził uszkodzenia obu kończyn dolnych i obrażenia wewnętrzne w wyniku porażenia prądem.

  Prawdopodobnie zwierzę podczas lotu uderzyło o napowietrzne linie energetyczne, po czym upadło na ziemię raniąc obie nogi i skrzydła. Najbliższe dni pokażą czy uda się go uratować.

  Warto wiedzieć, że ptaki te mają dobrą pamięć i według specjalistów doskonale wiedzą, kto w przeszłości zrobił im krzywdę, a kto traktował je dobrze i otoczył opieką.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".