• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1303
  • Dodano: 2022-09-16 / 16:51
  • Komentarzy: 0

  Przed nami III Opolski Rajd Rowerowy. Będą utrudnienia w ruchu

  (Fot. Dżacheć)

  18 września 2022 r. w Opolu odbędzie się III Opolski Rajd Rowerowy wraz z piknikiem w Toyota Park w Opolu w godzinach 11:00-15:00. W związku z wydarzeniem zmotoryzowani muszą mieć na uwadze utrudnienia.


  Utrudnienia w ruchu związane z przejazdem peletonu są przewidziane na niedzielę 18 września na godz. 10:30-12:00. Impreza ma charakter sportowo-rekreacyjny i będzie stanowić główne wydarzenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

  Planowany przebieg trasy: teren między Stegu Areną a Toyota Park, ul. Oleska, ul. Żeromskiego, ul. Reymonta, ul. Ozimska, ul. Horoszkiewicza, ul. Sosnkowskiego, ul. Okulickiego, Toyota Park.

  Ulice całkowicie wyłączone z ruchu kołowego na czas przejazdu: ul. Oleska, ul. Żeromskiego, ul. Reymonta

  Ulice z dopuszczonym ruchem kołowym w jednym kierunku: ul. Ozimska, ul. Horoszkiewicza, ul. Sosnkowskiego, ul. Okulickiego

  Ruch będzie systematycznie przywracany bezpośrednio po przejeździe peletonu.

  Podczas tego tygodnia odbędą się również zajęcia dydaktyczne dla przedszkolaków i placówek oświatowych prowadzone przez Straż Miejską, wraz z Komendą Miejską Policji w Opolu. Policja będzie też prowadziła akcję bezpiecznego korzystania z hulajnóg na największych skrzyżowaniach, będzie to profilaktyka bez mandatowa. Z kolei 26 września przeprowadzona zostanie kampania edukacyjna dla czwartych klas szkół podstawowych, która odbędzie się w PSP nr 5 w Opolu. W jej ramach odbędą się wykłady prowadzone przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zakończony testem z nagrodami.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".