• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1446
  • Dodano: 2022-09-11 / 10:08
  • Komentarzy: 1

  Rozbudowa odcinka DK46 pomiędzy Nysą i Pakosławicami. Podpisano umowę z wykonawcą

  (Fot. GDDKiA)

  Podpisano umowę na rozbudowę 6,1 km odcinka drogi krajowej nr 46 pomiędzy Nysą i Pakosławicami. Wykonawcą tej inwestycji będzie firma BUDIMEX z umową na kwotę 147 379 272,81 zł.


  Realizacja tego zadania poza dostosowaniem nośności do 11,5 t/oś, wpłynie przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa i przepustowości z uwagi na panujące na tym odcinku wysokie średniodobowe natężenia ruchu.

  Inwestycja przewiduje poszerzenie drogi krajowej klasy GP do dwóch jezdni, czyli po rozbudowie kierowcy będą na tym odcinku korzystali z drogi dwujezdniowej z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

  Co jeszcze poza rozbudową drogi

  Ponadto w ramach inwestycji zaplanowano także m.in.: budowę obiektów mostowych nad rzeką Cielnicą oraz Korzkiew (wraz z rozbiórką istniejących obiektów), rozbudowę czterech skrzyżowań w Hanuszowie, Strobicach i Pakosławicach, w tym budowę ronda na skrzyżowaniu DK46 z DW401 (tzw. "grzybek"), budowę oraz przebudowę chodników, budowę ekranów akustycznych i ciągów pieszo-rowerowych. Powstaną także zatoki autobusowe oraz dodatkowe jezdnie obsługujące przyległe tereny. Rozbudowany odcinek zostanie wyposażony w nowe oświetlenie drogowe oraz sygnalizację świetlną.

  Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie prac przygotowawczych na tym odcinku jest planowane w III kwartale br., finał prac nastąpi w 2024 r.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-09-11 14:51:22 [83.4.134.*] id:1647391  
  Gaz: Napisał postów [5016], status [VIP] Reputacja
  No wreszcie będzie można spokojnie jechać do Czech po piwo.

  Nick:
  Treść: