• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1115
  • Dodano: 2022-09-06 / 19:13
  • Komentarzy: 1

  Uwaga! Wydano zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego

  (Fot. Archiwum)

  (Fot. Dżacheć)

  Wojewoda opolski wydał rozporządzenie porządkowe. Zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego na określonym odcinku.


  Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski wprowadził na terenie województwa opolskiego rozporządzenie porządkowe dotyczące zakazu korzystania z wód Kanału Gliwickiego. Zakaz dotyczy odcinka od granicy województwa śląskiego z województwem opolskim do śluzy Sławęcice.


  Rozporządzenie obowiązuje do 12 września br. włącznie. Zakaz dotyczy w szczególności: spożywania wody, wchodzenia do wody, kąpieli, połowu i spożywania ryb, pojenia zwierząt gospodarskich i domowych, używania wody do celów gospodarczych - w tym podlewania, uprawiania sportów wodnych i turystyki oraz innych działań wiążących się z bezpośrednim kontaktem z wodami III sekcji Kanału Gliwickiego.


  Decyzją wojewody opolskiego zakaz nie dotyczy działań podejmowanych w zakresie zarządzania kryzysowego, prac budowlanych, utrzymania wód i prac konserwacyjnych przez Wody Polskie.


  Wprowadzenie rozporządzenia spowodowane jest sytuacją na odcinku III sekcji Kanału Gliwickiego, gdzie nieprzerwanie działają służby wojewody, usuwając pojawiające się śnięte ryby, których do tej pory pracownicy Wód Polskich, wspólnie ze strażakami PSP oraz Strażą Rybacką szacunkowo łącznie odłowili ponad tonę. Występowania śniętych ryb nie odnotowano natomiast na innych odcinkach tej drogi wodnej, na których kontynuowany jest również stały monitoring przez wszystkie służby wojewody, w szczególności Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu, policję oraz straż pożarną i rybacką.


  Wojewoda opolski ściśle współpracuje z wojewodą śląskim w sprawie sytuacji na Kanale Gliwickim, współdziałając jednocześnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-09-06 20:07:14 [46.134.77.*] id:1647084  
  skromnycwaniak: Napisał postów [104], status [ Prawie Troll ]
  No popatrz popatrz kolejny skażony odcinek i kolejna snieta ryba z niewiadomych przyczyn tyle służb okazuje się zbędnie utrzymywanych masakra

  Nick:
  Treść: