• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2912
  • Dodano: 2022-09-10 / 07:28
  • Komentarzy: 0

  Ścieżki rowerowe w ciągu DK46. Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej

  Biuro projektowe Mostopol opracowuje dokumentację projektową na budowę ścieżek pieszo - rowerowych na odcinku Ozimek - Grodziec oraz Dębska Kuźnia - Schodnia w ciągu DK46.

  Za nami pierwszy etap dokumentacji dla tych zadań w zakresie uzgodnień i opinii, w tym opracowania wniosku do Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Tym samym realizujemy ustalenia podpisanego porozumienia przedstawicieli GDDKiA z gminą Ozimek i Chrząstowice wraz ze szczegółami zawartymi w Programie Inwestycji dla tego zadania.

  Inwestycja na odc. Ozimek - Grodziec

  Budowa ścieżki pieszo - rowerowej pomiędzy Ozimkiem i Grodźcem zostanie zrealizowana na odcinku o długości 3 km.

  W ramach tego zadania przewidziano także korektę geometrii części skrzyżowań w zakresie lokalizacji przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów wraz z montażem dedykowanego oświetlenia, budowę przepustów na ciekach oraz montaż urządzeń BRD. Ścieżka pieszo-rowerowa zostanie zlokalizowana po prawej stronie drogi krajowej (jadąc w kierunku Grodźca). Przewidziane jest poszerzenie pasa drogowego na tym odcinku.

  Inwestycja na odc. Dębska Kuźnia - Schodnia

  Budowa ścieżki pieszo - rowerowej pomiędzy Dębską Kuźnią i Schodnią zostanie zrealizowana na odcinku o długości 4,6 km.

  Ponadto zadanie obejmuje korektę części skrzyżowań w zakresie lokalizacji przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów wraz z montażem dedykowanego oświetlenia oraz montażem urządzeń BRD. Ścieżka pieszo-rowerowa docelowo zlokalizowana będzie po prawej stronie drogi krajowej (jadąc w kierunku Ozimka).

  Gmina Ozimek i Gmina Chrząstowice partycypują finansowo w przygotowanie dokumentacyjne tych zadań. Realizacja robót budowlanych zostanie natomiast sfinansowana ze środków budżetu państwa.

  Dokumentacja projektowa zostanie opracowana do końca pierwszego kwartału 2023 r., po czym przystąpimy do etapu realizacji, po wyłonieniu wykonawcy w postępowaniu przetargowym.

  Zdjęcie (1/6)

  (Fot. GDDKiA Opole)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".