• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1238
  • Dodano: 2022-08-30 / 12:18
  • Komentarzy: 1

  16-latek kierował pojazdem, bo jego ojcu cofnięto uprawnienia

  (Fot. Archiwum)

  Policjanci często współpracują z innymi służbami, instytucjami czy urzędami. Tym razem Służba Celno-Skarbowa zwróciła się o pomoc do krapkowickich policjantów o sprawdzenie osób zatrzymanych do kontroli drogowej. Jak się okazało, za kierownicą siedział 16-latek, a na fotelu pasażera siedział jego ojciec, któremu ponad 10 lat temu cofnięto uprawnienia. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

  Policjanci ruchu drogowego krapkowickiej komendy zostali zadysponowani na Drogę Krajową 45, gdzie funkcjonariusze służby celno-skarbowej zatrzymali do kontroli busa. Nie byłoby nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że osoba za kierownicą opla wydała się zbyt młoda aby mogła kierować tego typu pojazdem.

  Policjanci korzystając z systemu dowiedli, że kierujący to 16-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, który nigdy nie posiadał prawa jazdy z uwagi na swój młody wiek. Jakby tego było mało na fotelu pasażera siedział 44-latek, ojciec 16-latka. Jemu z kolei ponad 10 lat temu cofnięto uprawnienia. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że zdaje sobie sprawę z tego, że syn jest niepełnoletni i nie posiada prawa jazdy. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-08-30 12:44:20 [89.67.3.*] id:1646581  
  DonPedro69: Napisał postów [9840], status [VIP] Reputacja
  Patologia drogowa.

  Nick:
  Treść: