• Dodano: 2022-08-28 / 12:37
    • Komentarzy: 4

Bolesna porażka Odry w Łęcznej

Opolanie ulegli różnicą trzech bramek

Zdecydowana porażka Odry w Łęcznej. Opolanie ulegli gospodarzom 1:4 i pozostają w dolnej strefie tabeli Fortuna 1 Ligi.

Zawodnicy z Łęcznej jeszcze nie zaznali smaku zwycięstwa w tym sezonie, lecz jak szybko zweryfikowała rzeczywistość - kiedyś musiało i dla nich nadejść przełamanie. Już w 4 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, gdzie bramkę zdobył Serhij Krykun. Minęło prawie pół godziny gry, a, już było 2:0, a rzut karny na bramkę zamienił Damian Gąska, a w ostatniej akcji meczu, na 3:0 do zejścia na przerwę dobił Ukrainiec.

Piotr Plewnia po zmianie stron dokonał trzech zmian i to przyniosło oczekiwany skutek - niecały kwadrans po rozpoczęciu drugiej części gry, jedenastkę na bramkę zamienił Rafał Niziołek. Niestety, w 71 minucie bramkę podwyższyli na 4:1 Górnicy za sprawą Marcina Biernata i to zabiło całe spotkanie, a trzy punkty zostały w Łęcznej.

Górnik Łęczna - Odra Opole 4:1 (3:0)

Krykun 4′, 45+5′ Gąska 27 (rzut karny), Marcin Biernat 71′- Niziołek 57′ (rzut karny)

Górnik Łęczna: Gostomski - Zbozień, Biernat, Cisse, Dziwniel, Tkacz (Pierzach 85′), Lykhovyoko, Kryeziu, Krykun (Turek 90′), Grzeszczyk (Kwiatkowski 90′), Gąska (Szramowski 65′)
    Rezerwowi: Kiliszek, Duda, Lubato, Serrano, Szałachowski.
    Trener Marcin Prasol.

Odra Opole: Kalinowski - Kędziora, Kamiński (K) (Guzdek 64′ (M)), Tkocz (M), Spychała, Szrek, Urbańczyk (Niziołek 46′), Paprzycki (Łabojko 46′), Łapiński (Nowak 46′), Makuszewski (Klec 71′), Czapliński.
    Rezerwowi: Haluch, Petrak, Mikinic, Klimek (M).