• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2213
  • Dodano: 2022-08-25 / 10:33
  • Komentarzy: 1

  Potrącił 85-latka, zawiózł go do szpitala, a następnie odjechał

  (Fot. KPP Kędzierzyn Koźle)

  Policjanci ustalili sprawcę potrącenia 85-latka, który przechodząc przez przejście dla pieszych prowadził rower. Kierowca peugeota nie poinformował o zdarzeniu służb ratunkowych i postanowił sam udzielić pomocy. 70-latek zawiózł rower do domu poszkodowanego, natomiast jego samego do szpitala. Następnie odjechał.

  W połowie sierpnia dyżurny naszej jednostki otrzymał zgłoszenie z kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala, że jakiś mężczyzna przywiózł seniora potrąconego przez samochód. Na miejsce pojechali policjanci z drogówki, którzy w rozmowie z poszkodowanym 85-latkiem ustalili, że do zdarzenia doszło na jednym z przejść dla pieszych w Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzna nie był w stanie określić marki ani koloru pojazdu, który go potrącił, gdyż po uderzeniu upadł i zaczął tracić przytomność.

  Funkcjonariusze podjęli czynności mające na celu odnalezienie sprawcy zdarzenia. Ustalili pojazd, którym kierował, a także jego właściciela. Okazał się nim być 70-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego, który przyznał, że to on potrącił 85-latka swoim osobowym peugeotem. Tłumaczył, że w dniu zdarzenia były intensywne opady deszczu i gdy jechał nie zauważył, że na przejściu dla pieszych znajduje się osoba prowadząca rower. Mężczyzna potrącił pieszego i zatrzymał swój samochód za przejściem dla pieszych. Nie wzywając żadnych służb ratunkowych postanowił sam udzielić pomocy poszkodowanemu. Rower przewiózł do miejsca zamieszkania potrąconego seniora, a jego samego zawiózł do szpitala, po czym odjechał.

  Kierowca peugeota tłumaczył, że nie zadzwonił pod numer alarmowy, gdyż się wystraszył konsekwencji swojego czynu i nie wiedział co robić. Teraz za spowodowanie wypadku drogowego mieszkańcowi powiatu krapkowickiego grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-08-25 11:14:29 [5.184.230.*] id:1646277  
  M1974P: Napisał postów [13888], status [VIP] Reputacja
  No co ? Udzielił pomocy , podziękował i pojechał dalej :) w czym problem ???

  Nick:
  Treść: