• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 1232
    • Dodano: 2022-08-23 / 19:54
    • Komentarzy: 0
    • Artykuł sponsorowany

    Ile kosztuje ubezpieczenie autocasco?

    Większość kierowców rezygnuje z ubezpieczenia AC z powodu kosztów. Składka faktycznie stanowi dodatkowe obciążenie domowych finansów, ale w zamian można liczyć na szerszy zakres ochrony. Dowiedz się, ile średnio trzeba zapłacić za autocasco i sprawdź, jak obniżyć koszt polisy.

    Ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, dlatego część kierowców nie decyduje się na rozszerzenie ochrony. Warto jednak pamiętać, że taka polisa zwiększa poczucie bezpieczeństwa i pozwala uzyskać odszkodowanie w razie zdarzeń spowodowanych także winą ubezpieczającego. W zamian jednak trzeba liczyć się ze znacznie wyższą składką.

    Co obejmuje autocasco?

    Autocasco uwzględnia wszelkie zdarzenia, które przyczyniają się do uszkodzenia ubezpieczonego pojazdu. Chociaż oferta w tym zakresie może być zróżnicowana, najczęściej mowa o:
    • uszkodzeniach auta spowodowanych zderzeniem z innym pojazdem, obiektem czy zwierzęciem;
    • uszkodzeniach wynikających z oddziaływania sił natury, np. gradu, burzy, ulewy;
    • kradzieży z włamaniem.
    Oznacza to, że gdy dojdzie do jednego w wymienionych zdarzeń, ubezpieczyciel bierze na siebie odpowiedzialność i likwiduje szkodę.

    Od czego zależy cena AC?

    Koszt autocasco, podobnie jak w przypadku OC, ustalany jest w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe. Im większe, tym wyższej składki należy się spodziewać.
    Towarzystwa ubezpieczeniowego mogą nieco inaczej podchodzić do szacowania tego ryzyka, tj. niektóre elementy mogą w mniejszym lub większym stopniu wpływać na wysokość składki. Niemniej jednak najczęściej uwzględniane są takie czynniki jak:
    • wiek kierowcy,
    • data otrzymania prawa jazdy,
    • miejsce zamieszkania,
    • ubezpieczany pojazd (rocznik, model, marka, pojemność silnika itp.),
    • miejsce garażowania auta,
    • zabezpieczenia zamontowane w samochodzie.

    Ile trzeba zapłacić za autocasco?

    Koszt AC szacowany jest indywidualnie dla każdego kierowcy. Ubezpieczyciel dokładnie określa ryzyko ubezpieczeniowe, uwzględniając także dotychczasową historię. Jeśli właściciel auta ma na swoim koncie zniżki za bezszkodową jazdę i brak zgłoszonych szkód z AC, może liczyć na znacznie niższą składkę.
    Analizując dane prezentowane w różnych serwisach porównywarkowych, można dojść do wniosku, że ceny - szacowane dla tego samego kierowcy - są bardzo zróżnicowane. W jednym towarzystwie ubezpieczeniowym AC będzie kosztować niewiele ponad 700 zł, zaś u innego ubezpieczyciela - nawet dwukrotnie więcej.


    Porównaj oferty, by wybrać najlepsze AC

    Jeśli interesuje cię autocasco, nie decyduj się na przypadkową ofertę. Weź pod uwagę propozycje kilku ubezpieczycieli, ale nie kieruj się wyłącznie ceną.
    Aby wybrać polisę dopasowaną do potrzeb - pod każdym względem, zacznij od przeanalizowania zakresu ochrony. Następnie porównaj autocasco pod kątem ceny. To pozwoli poczynić oszczędności - bez ryzyka, że ubezpieczenie nie będzie uwzględniało wszystkich zdarzeń losowych.
    Natomiast jeżeli koszt autocasco nadal jest dla ciebie zbyt wysoki, rozważ zakup mini AC. To polisa dostępna w przystępnej cenie, zapewniająca nieco mniejszy zakres ochrony. To zawsze będzie lepszy wybór niż brak jakiegokolwiek AC.
    reklama

    Napisz co o tym myślisz!

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".