• Dodano: 2022-08-10 / 08:09
    • Komentarzy: 1

Odra z pierwszym zwycięstwem w sezonie!

Opolanie ograli na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz.

Przełamanie! Po czterech kolejnych przegranych spotkaniach, drużyna prowadzona przez Piotra Plewnie ograła gości z Nowego Sączu 4:2 i przynajmniej przez chwilę nie jest w strefie spadkowej.

Sandecja zaczęła sezon od czterech spotkań bez porażki - lecz do spotkania przy Oleskiej notowali same remisy. Sam mecz od początku był podostrzony, gdyż w ciągu kwadransu piłkarze obejrzeli łącznie trzy żółte kartki. Lecz następnym istotnym wydarzeniem była bramka zdobyta przez gości - a dokładnie przez Kamila Słabego, po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym. Na szczęście, na przerwę na prowadzeniu schodziła Odra - po faulu na Macieju Makuszewskim "jedenastkę" na bramkę zamienił Rafał Niziołek, a następnie Bartosz Guzdek ustalił wynik pierwszych 45 minut na 2:1.

Spotkanie po zmianie połów mocno się zaostrzyło i sędzia był zmuszony pokazać kartki łącznie aż jedenastu zawodnikom przez całe spotkanie - lecz to, na co najbardziej liczyli miejscowe kibice, czyli na trafienia Odry, przyszło dopiero w 82 minucie, gdzie Łukasz Kędziora podwyższył prowadzenie oraz kilkaset sekund później, gdzie na 4:1 trafił Jakub Szrek. Przyjezdni zdołali jeszcze trafić na otarcie łez, za sprawą Michała Walskiego, który ustalił ostateczny wynik spotkania.

Odra Opole - Sandecja Nowy Sącz 4:2 (2:1)

Składy:

Odra: Dominik Kalinowski - Bernard Petrak (74' Tomas Mikinic), Maksymilian Tkocz, Mateusz Kamiński, Jakub Szrek, Oskar Paprzycki (69' Mikołaj Łabojko), Rafał Niziołek, Konrad Nowak (90' Mateusz Marzec), Maciej Urbańczyk, Maciej Makuszewski (74' Szymon Łapiński), Bartosz Guzdek (74' Dawid Czapliński)

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Kamil Słaby, Tomasz Boczek, Ivan Nekić (89' Patryk Kapica), Łukasz Kosakiewicz, Igor Maślanka (70' Kacper Gach), Michał Walski, Sylwester Lusiusz (46' Damian Chmiel), Giorgi Merebaszwili (46' Damir Sovsić), Krzysztof Toporkiewicz, Mariusz Gabrych (46' Maciej Mas)

Zdjęcie (1/17)

2022-08-10 15:19:39 [31.0.47.*] id:1645293
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    I nikt nie skomentował? No tak, niektórych cieszą tylko porażki. Cieszę się z przełamania, teraz powinno być z górki :-)