• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 3408
  • Dodano: 2022-08-03 / 17:47
  • Komentarzy: 3

  Biedronki otwarte już w najbliższą niedzielę? Jest informacja

  (Fot. iStock)

  Na razie mamy ustne informacje i nie wiemy dokładnie o co chodzi. Wszystko wskazuje na to, że sklepy zostaną otwarte w niehandlowe niedziele - mówi jeden z pracowników Biedronki.

  Działająca w Jeronimo Martins Polska SA NSZZ "Solidarność" wie już o sprawie od pracowników, ale na razie nie podejmuje działań, bo żaden sklep w niedziele nie został otwarty. Jednak wiele wskazuje na to, że wkrótce tak się stanie. Z relacji pracowników Biedronki wynika, że sieć ma zamiar obejść zakaz handlu.

  - To mają być czytelnie. Zostaną postawione regały z książkami. Będzie można książkę wziąć do domu. Kaucja zostanie doliczona do paragonu - wyjawia jeden z pracowników z Lublina i mówi, że takie informacje przekazał ustnie kierownik sklepu. Zaznaczył, że decyzje nie zapadały, ale wszystko ma się rozstrzygnąć w najbliższych dniach.

  - Z tego co wiemy, to w całej Polsce ma zostać otwartych kilkaset sklepów. Być może już w najbliższą niedzielę. Pracownikom będzie przysługiwał za to dzień wolny - dodaje nasz rozmówca.

  Czytelnia ma być sposobem na obchodzenie zakazu handlu. W 2021 r. Biedronka i inne sieci korzystały z innego pomysłu. Były placówkami pocztowymi. Ale po zmianie prawa, na początku tego roku, ten proceder został ukrócony. Nadal jednak są sklepy wykorzystujące wyjątki, które dopuszcza prawo.

  Sklepy z marką Carrefour, te działające na zasadzie franczyzy, zamieniają się w niedziele w klub czytelnika. Klienci mogą wypożyczyć lub wymienić książki na inne. Towar znajduje się przy nieczynnych stoiskach kasowych między alkoholami a prezerwatywami i gumami do żucia.

  Centrala sieci tłumaczy, że działa zgodnie z przepisami, a w Polsce ma 700 punktów franczyzowych. W niedziele otwartych jest 25 proc. z nich.

  Wróćmy do Biedronki. - Mamy informacje, że jest to już przesądzone - mówi w rozmowie z Radiem Poznań przewodniczący zakładowej Solidarności Piotr Adamczak i ujawnia, że kierownicy sklepów otrzymali informacje o rozplanowaniu grafików pracowników z uwzględnieniem już pierwszej niedzieli sierpnia.

  Centrala sieci nie odpowiada na pytania dziennikarzy.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-08-05 14:29:39 [89.67.3.*] id:1644970  
  DonPedro69: Napisał postów [9252], status [VIP] Reputacja
  Wali mnie to. Kto nie chce pracować w niedziele, nie musi w Biedrze.

  Nick:
  Treść:
  2022-08-04 09:58:33 [5.173.41.*] id:1644913  
  chrząszcz: Napisał postów [5142], status [VIP] Reputacja
  jak czytelnia, to czytelnia.... byle odgrodzona od sklepu, np. strefa ciszy lub ogródek piwny

  Nick:
  Treść:
  2022-08-03 23:09:25 [89.64.47.*] id:1644899  
  Luzi: Napisał postów [1202], status [stały bywalec] Reputacja
  Super! Chętnie poczytam coś przy okazji zakupów, gdzie wszystko inne pozamykane. W końcu, bo w srapce bym utknął w te dni

  Nick:
  Treść: