• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1382
  • Dodano: 2022-08-02 / 13:45
  • Komentarzy: 1

  Policjantka z KWP Opole zdobyła kolejne wędkarskie trofeum

  (Fot. KWP Opole)

  Komisarz Elżbieta Mach-Piwowar z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Kobiet w Wędkarstwie Spławikowym, które odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu. Przez dwa dni zmagań policjantka złowiła blisko 17 kilogramów ryb. Teraz jako trener kadry polskich juniorów prowadzi swoich podopiecznych na mistrzostwach świata, które odbywają się w Słowenii.

  Kom. Elżbieta Mach-Piwowar jest biegłym z zakresu badań chemicznych i na co dzień wykonuje ekspertyzy kryminalistyczne.

  Natomiast w wolnym czasie relaksuje się nad wodą łowiąc ryby. Swoją historię z wędką rozpoczęła mając 6 lat. Później przyszedł czas na zawody. Najpierw na arenie okręgowej, potem ogólnopolskiej, a kończąc na zawodach rangi światowej.

  Pierwszy sukces przyszedł w 2000 r. - brązowy medal Mistrzostw Polski i tytuł Wędkarza Roku. Następnie w 2005 roku powołanie do kadry narodowej, w której jest do dzisiaj. Nasza koleżanka po drodze zdobyła m.in. medale na Mistrzostwach Polski i zajęła wysokie pozycje w Grand Prix. Zaliczyła również kilka startów na Mistrzostwach Świata (Anglia, Chorwacja, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Republika Południowej Afryki i Holandia). W 2021 roku Ela wraz ze swoimi koleżankami zdobyła w Holandii tytuł Drużynowych Mistrzyń Świata.

  Kom. Elżbieta Mach-Piwowar jest trenerem kadry juniorów Polskiego Związku Wędkarskiego do lat 15. Obecnie przebywa na Mistrzostwach Świata Juniorów w Słowenii, gdzie jej podopieczni będą walczyć o kolejne medale.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-08-02 21:08:55 [194.29.183.*] id:1644852  
  wodnik: Napisał postów [286], status [maniak] Reputacja
  Wybieram ryby.

  Nick:
  Treść: