• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1168
  • Dodano: 2022-07-18 / 07:29
  • Komentarzy: 1

  Festiwal Opolskich Smaków już pod koniec lipca. Będzie gotowanie i muzyka

  (Fot. Dżacheć)

  Gośćmi tegorocznego festiwalu będą kucharze - Rafał Fidyt, finalista Masterchef oraz finalista TOP Chef Adran Feliks. Pojawią się również muzyczne akcenty. Na scenie wystąpi tegoroczna laureatka Debiutów 59. KFPP - Magdalena Meg Krzemień.


  Festiwal Opolskich Smaków, który będzie miał już XIII edycję, jest dobrze znany nie tylko Opolanom, ale i mieszkańcom całego regionu. Wydarzenie każdego roku gromadzi na placu Kopernika w Opolu (przy Galerii Handlowej Solaris) wierną grupę odbiorców. Podczas ostatnich edycji, imprezę odwiedziło blisko 10 tysięcy zwiedzających.

  Podczas Festiwalu odbędą się kulinarne pokazy, wspólne gotowanie, konkursy na najsmaczniejsze dania i najlepsze przepisy. Organizowane są też warsztaty, m.in. pieczenia chleba, gotowania, czy używania ziół. Do Opola przyjeżdżają znani i lubiani kucharze. Gośćmi festiwalu będą kucharze - Rafał Fidyt, finalista Masterchef oraz finalista TOP Chef Adran Feliks. Pojawi się muzyczny akcent - na scenie wystąpi zwyciężczyni Debiutów 59. KFPP Magdalena Meg Krzemień.

  - W piątek zaserwujemy dania wegetariańskie, konkretnie kolacja roślinna - zapowiada Adrian Feliks. - W sobotę zaserwujemy dzika pieczonego z kaszą gryczaną i musem owocowym. Później odbędzie się "Viva la Italia", czyli warsztaty z pieczenia pizzy, gdzie każdy może samodzielnie wykonać swoją potrawę, pizzę. W niedzielę zobaczą państwo nasze wspólne gotowanie na scenie - słyszymy.

  Z kolei Rafał Fidyt zapowiada potrawy z dzika, ale też coś na słodko, czyli chłodnik truskawkowy. Festiwal Opolskich Smaków odbędzie się w dniach 29-31 lipca na Placu Kopernika. W tym roku swoje stoisko przedstawi też Nadleśnictwo Opole. Tam powstanie prawdziwa leśna strefa z miejscem wypoczynku.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-07-18 07:31:40 [5.173.96.*] id:1643892  
  lisek4321: Napisał postów [77], status [ ! Troll ! ]
  Różowa stylówka-bomba;-)))

  Nick:
  Treść: