• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2289
  • Dodano: 2022-07-15 / 14:01
  • Komentarzy: 0

  Zeszyt w linie dla osadzonego z Kluczborka to kolejny udaremniony przemyt narkotyków

  Więzień z Zakładu Karnego w Kluczborku nie otrzymał swojej przesyłki. Funkcjonariusze ujawnili w przesłanym do osadzonego zeszycie woreczek strunowy z podejrzaną substancją.


  Nie ustają próby przemytu substancji niedozwolonych na teren jednostek penitencjarnych. Służby są jednak zawsze o krok z przodu. Dzięki profesjonalnie realizowanym czynnościom profilaktycznym po raz kolejny udało się uniknąć dostawy środków odurzających do osadzonych.

  W czwartek 14 lipca w trakcie wydawania osadzonemu korespondencji urzędowej funkcjonariusze Służby Więziennej ujawnili woreczek strunowy z substancją nieznanego pochodzenia koloru brązowego o wadze 33 g.

  Wstępne badanie narkotestem wykazało obecność metamfetaminy. Substancję wraz z danymi adresata przekazano funkcjonariuszom policji w Kluczborku.

  Jako nadawcę przesyłki, zapewne w celu zmylenia funkcjonariuszy wpisano kancelarię prawną. Jak się okazało, funkcjonariusze słusznie nabrali podejrzeń, a dzięki szybkiemu działaniu udało się uniknąć przemytu narkotyków do skazanego.

  Funkcjonariusze Służby Więziennej są systematycznie szkoleni z zakresu przeciwdziałania przenikaniu na teren jednostek przedmiotów i substancji niedozwolonych. W tym zakresie Służba Więzienna współpracuje również z innymi służbami mundurowymi. Pierwszą linię stanowią tu funkcjonariusze działu ochrony realizujący kontrolę osób przychodzących na widzenia oraz kontrolujący przy pomocy urządzeń technicznych przedmioty dostarczane osadzonym. Aby przeciwdziałać wnikaniu niedozwolonych substancji do więzień wykorzystuje się także psy specjalne oraz nowoczesny sprzęt techniczny.

  Zdjęcie (1/4)

  (Fot. Zakład Karny w Kluczborku)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".