• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 3303
  • Dodano: 2022-07-16 / 09:40
  • Komentarzy: 1

  Podrobił podpisy kursantów. Po 8 latach 177 osób może stracić prawo jazdy

  (Fot. iStock)

  Choć wielu z nich może się dziś uważać za doświadczonych kierowców, to wyrok sądu pozbawia ich uprawnień do kierowania pojazdami. Wszystko przez nieuczciwego instruktora.

  Kursanci Krzysztofa P., który prowadził szkołę nauki jazy w Mysłowicach, z powodzeniem przeszli egzaminy i uzyskali zezwolenie na prowadzenie samochodów osobowych. Był 2014 rok.

  Po pewnym czasie 177 kierowców nieoczekiwanie otrzymało z Urzędu Miasta w Mysłowicach informację, że uprawnienia zostaną im odebrane. Okazało się, że kursy były nieprawidłowo przeprowadzone - zajęcia teoretyczne oraz zagadnienia związane z pierwszą pomocą nie zostały przekazane kursantom w należyty sposób. Co więcej, w dokumentach potwierdzających udział w zajęciach miały znaleźć się podrobione podpisy uczestników szkolenia. Mężczyzna został skazany prawomocnym wyrokiem - poinformował "Dziennik Zachodni".

  - Nie byliśmy zupełnie świadomi, że te zajęcia odbywają się w niewłaściwy sposób. W 2017 roku zostaliśmy wezwani na policję, gdzie pokazano nam podpisy pod tym, że mieliśmy odbywać zajęcia z teorii oraz z ratownikiem medycznym. Odpowiedzieliśmy zgodnie z prawdą, że to nie są nasze podpisy. Okazało się, że właściciel szkoły je podrobił - powiedział dziennikowi Daniel Kucharczuk, jeden z poszkodowanych.

  W tej sytuacji Sąd Rejonowy w Mysłowicach stwierdził, że kursanci nie odbyli części teoretycznej szkolenia. Kierowcy złożyli odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, który jednak zgodził się ze zdaniem sądu w tej kwestii.

  Odwołali się do urzędu

  Po kilku latach poruszania się po drogach kierowcy, którzy mają stracić uprawnienia, odwołali się również do Urzędu Miasta w Mysłowicach. Wydaje się jednak, że i tą drogą poszkodowani nie zdołają wywalczyć sprawiedliwości.

  - W przypadkach złożonych przez kierowców odwołań Samorządowe Kolegium Odwoławcze podtrzymało wszystkie decyzje organu pierwszej instancji. Spora część dokumentacji nadal podlega rozpatrzeniu przez kolegium i sprawy są w toku. Od decyzji wydanych przez SKO stronom przysługuje możliwość ich zaskarżenia do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - powiedziała DZ Aneta Grabowska, naczelniczka Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Mysłowicach.

  Jeśli te decyzje zostaną podtrzymane, kierowcy z 8-letnim już doświadczeniem będą znowu musieli podejść do kursu i zdać egzaminy na prawo jazdy. Za opłatą.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-07-16 11:20:15 [46.134.149.*] id:1643825  
  Henryk: Napisał postów [452], status [starszy pismak] Reputacja
  a czy nie prościej byłoby zorganizować dodatkowe szkolenie z zakresu ratownictwa medycznego oczywiście na koszt prowadzących szkołę nauki jazdy?

  Nick:
  Treść: