• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3079
  • Dodano: 2022-07-07 / 12:08
  • Komentarzy: 0

  Wojewoda na miejscu pożaru w Skarbimierzu-Osiedle. Prace służb trwają

  Akcja strażaków po wczorajszym pożarze w Skarbimierzu-Osiedle trwała całą noc. W godzinach porannych strażacy prowadzili jeszcze działania porządkowe. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

  W godzinach rannych w czwartek 7 lipca cztery zastępy straży pożarnej działały jeszcze na terenie zakładu w Skarbimierzu-Osiedle. Prace służb to przede wszystkim porządkowanie terenu po pożarze w zakładzie Mo-Bruk. Na szczęście na skutek zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

  Na miejsce zdarzenia przyjechał wczoraj wojewoda opolski, Sławomir Kłosowski. Relację z tej wizyty opublikował na swoim Facebooku:

  "Wojewoda Opolski na miejscu zdarzenia pożarowego tlenków glinu w zakładzie gospodarowania odpadami w Skarbimierzu. W trakcie obecności Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego przybył inspektor ochrony środowiska oraz specjalistyczny samochód do analizy zanieczyszczeń powietrza. Na obecną chwilę w akcji gaśniczej uczestniczy 12 jednostek straży pożarnej. Pożar został opanowany. Analiza powietrza nie wykazała substancji toksycznych i szkodliwych."

  Przypomnijmy, służby zostały wezwane w środę 6 lipca do pożaru tlenku glinu w zakładzie produkcyjnym w Skarbimierzu. Paliło się 15 ton tej substancji. Do gaszenia nie można było użyć wody, stąd akcja służb była mocno utrudniona. Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną wybuchu pożaru.

  Zdjęcie (1/9)

  (Fot. Wojewoda Opolski)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".