• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1557
  • Dodano: 2022-07-07 / 13:30
  • Komentarzy: 1

  Wakacje: Cypr przywraca obowiązek noszenia maseczek

  (Fot. Archiwum)

  Nawet 300 Euro kary za niedostosowanie się do nowych zasad mogą od piątku zapłacić turyści i miejscowi na Cyprze. Chodzi o powrót maseczek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych.

  Cypr, po niewielkiej przerwie (obowiązek noszenia maseczek zniesiono 1 czerwca) przywraca obowiązek noszenia maseczek ochronnych zakrywających nos i usta w pomieszczeniach zamkniętych dla wszystkich powyżej 12 roku życia. Jest to związane z dużym wzrostem nowej liczby zakażeń koronwirusem.

  Jak donosi agencja AFP, w okresie od 25 czerwca do 5 lipca zanotowano na Cyprze 19503 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nakaz nakładania maseczek ochronnych będzie obowiązywał od piątku 8 lipca. Z noszenia maseczek zwolnione są m.in. dzieci poniżej 12 roku życia oraz osoby ćwiczące i aktywnie uprawiające sport. Nakaz noszenia maseczek wraca wraca też na lotniska oraz najpewniej do linii lotniczych, co oznacza, że w czasie lotu na Cypr noszenie maseczek może być ponownie wymagane.

  W związku z wzrostem zakażeń, podobne działania mogą wprowadzić inne europejskie kraje. W kuluarach słychać o Francji, Niemczech czy Hiszpanii.

  Jak jest w Polsce?

  We wtorek 5 lipca po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy dzienna liczba zakażeń COVID19 przekroczyła 1 tys przypadków. Hospitalizacje pozostają na poziomie poniżej 400. Mamy do czynienia z rosnącą liczbą zakażeń, która wg prognoz nie stanowi ryzyka dla wydolności systemu opieki zdrowotnej.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-07-07 14:31:22 [83.22.1.*] id:1643311  
  [moderacja]: Napisał postów [2558], status [Szycha] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść: