• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 11460
  • Dodano: 2022-07-02 / 17:02
  • Komentarzy: 0

  Za nami XX, jubileuszowy Bieg Opolski! Udział w nim to tradycja opolskich biegaczy

  To już 20 raz, kiedy biegacze z Opolszczyzny (ale nie tylko) rezerwują pierwszą sobotę lipca, by w pełnym słońcu pokonać najsławniejszy bieg w Opolu. Za nami jubileuszowa edycja Biegu Opolskiego.


  Bieg Opolski odbywa się corocznie od roku 2003 w pierwszą sobotę lipca na Wyspie Bolko - wydzielonej strefie ciszy i zieleni w środku miasta Opola początkowo na dystansie 10 km, a od roku 2014 również na dystansie 5 km. Od roku 2017 na 5 kilometrowej trasie biegu rozgrywane są również zawody w Nordic Walking.

  Biegacze zgodnie podkreślają, że dziś pogoda była idealna do biegania. Wspominają, że biegowemu wydarzeniu od lat towarzyszy żar lejący się z nieba, nie przypominają sobie też, by padało. - Już od kilku dni zacieraliśmy ręce na deszcz. No nie udało się, ale po raz pierwszy od bardzo dawna biegło się komfortowo, a temperatura była poniżej 30 stopni- mówi nam jeden z uczestników.

  Wyniki dzisiejszych zmagań można zobaczyć na stronie zmierzymyczas.pl, natomiast poniżej szeroką fotorelacja z biegu.

  Zdjęcie (1/85)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".