• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 8342
  • Dodano: 2022-07-03 / 20:34
  • Komentarzy: 0

  Jak idzie budowa nowego stadionu?

  Ciekawostką na powstającym Stadionie Opolskim będzie wykorzystywanie zebranej deszczówki do podlewania murawy. Służące do zbierania wody cztery zbiorniki będą znajdować się pod wschodnią trybuną nowego obiektu.

  Obiekt powstaje przy ulicy Północnej, na działce sąsiadującej z Parkiem Naukowo-Technologicznym i Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Ma pomieścić 11 600 widzów.

  - Na budowie stadionu gotowe są już cztery zbiorniki na wodę deszczową które będą znajdować się pod wschodnią trybuną nowego obiektu. Obecnie trwa budowa sieci kanalizacji która będzie odprowadzać deszczówkę z terenu Stadionu Opolskiego. Zebrana woda będzie wykorzystywana do nawodnienia murawy, to pierwsze z rozwiązań ekologicznych które będą zastosowane na stadionie - mówi Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

  Obiekt będzie służył wszystkim mieszkańcom województwa przez wiele lat, a pierwszy mecz będziemy oglądać na jego trybunach za niespełna trzy lata. Regionalna inwestycja pochłonie ponad 200 milionów złotych, a gotowa ma być do końca 2024 roku i spełniać wymogi III klasy według UEFA. Do stadionu będzie także przylegał dwupiętrowy budynek z szatniami i salami konferencyjnymi.

  Nazwa Stadion Opolski nie jest przypadkowa. Obiekt ma być dumą nie tylko miasta Opola, ale całego województwa. Budowa stadionu będzie motywatorem dla piłkarzy do większej pracy.

  Zdjęcie (1/30)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".