Obiekt powstaje przy ulicy Północnej, na działce sąsiadującej z Parkiem Naukowo-Technologicznym i Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Ma pomieścić 11 600 widzów.
- Na budowie stadionu gotowe są już cztery zbiorniki na wodę deszczową które będą znajdować się pod wschodnią trybuną nowego obiektu. Obecnie trwa budowa sieci kanalizacji która będzie odprowadzać deszczówkę z terenu Stadionu Opolskiego. Zebrana woda będzie wykorzystywana do nawodnienia murawy, to pierwsze z rozwiązań ekologicznych które będą zastosowane na stadionie - mówi Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.
Obiekt będzie służył wszystkim mieszkańcom województwa przez wiele lat, a pierwszy mecz będziemy oglądać na jego trybunach za niespełna trzy lata. Regionalna inwestycja pochłonie ponad 200 milionów złotych, a gotowa ma być do końca 2024 roku i spełniać wymogi III klasy według UEFA. Do stadionu będzie także przylegał dwupiętrowy budynek z szatniami i salami konferencyjnymi.
Nazwa Stadion Opolski nie jest przypadkowa. Obiekt ma być dumą nie tylko miasta Opola, ale całego województwa. Budowa stadionu będzie motywatorem dla piłkarzy do większej pracy.