• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5564
  • Dodano: 2022-07-03 / 18:20
  • Komentarzy: 0

  Strefa zapachu i smaku w parku sensorycznym w Opolu cieszy mieszkańców

  W opolskim parku sensorycznym trwa zmysłowe lato. W strefie smaku i zapachu można nacieszyć oko dorodnymi warzywami, mnóstwem truskawek. Wszystkiemu towarzyszy zapach ziół.


  Park Edukacyjno-Sensoryczny powstał z myślą o dzieciach i osobach niepełnosprawnych. Obiekt usytuowany jest w Opolu, przy zbiegu ul. Tarnopolskiej i Lwowskiej na osiedlu Malinka. Teren zieleni zrealizowany dla potrzeb społeczno-edukacyjno-wypoczynkowych w końcu zaczął w pełni realizować swoje zadania.

  Tamtejsza szata roślinna spełnia przede wszystkim zadanie dydaktyczne w zakresie poznania różnego rodzaju roślin ozdobnych i użytkowych oraz będących w uprawie. Miejsce to pozwala poznawać i postrzegać świat przy pomocy wszystkich zmysłów. Strefa smaku i zapachu w tym roku cieszy szczególnie ze względu na swoją bujną roślinność, co potwierdzają mieszkańcy odwiedzający park na Malince.

  - W końcu ten park zaczyna wyglądać zgodnie z jego założeniami. Nie jest już tylko zapomnianym, odwiedzanym przez wandali kawałkiem ziemi. W końcu tu się zaczęło zielenić, a ktoś zadbał o strefę smaku i zapachu. Nie pamiętam, czy od początku istnienia parku byłam świadkiem tak zadbanego ogródka. Są truskawki, poziomki, szczypior, sałata, a za chwilę zaczną dojrzewać pierwsze pomidory. W chłodniejsze dni bardzo przyjemnie tu spacerować - mówi pani Agata z Malinki.

  Przypomnijmy, że budowa parku rozpoczęła się pod koniec października 2017 roku, a jego koszt wyniósł ponad 2 mln zł, z czego 3/4 kwoty było dotacją z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
  Zdjęcie (1/31)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".