• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 8272
  • Dodano: 2022-06-27 / 19:09
  • Komentarzy: 0

  Duży pożar lasu w Piotrowej. Na miejscu kilkanaście zastępów straży i dromader

  Na miejscu pracuje trzynaście zastępów strażaków. Ogniem objęte było około 7 hektarów terenów zielonych.


  Z wysokimi temperaturami i lejącym się z nieba żarem wiążą się duże niebezpieczeństwa. Na baczności muszą się mieć szczególnie dzieci, osoby starsze i schorowane. Ostrzeżenie pogodowe w związku z wysokimi temperaturami dotyczy także pożarów. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie, które obowiązuje do wtorku 28.06.2022 r. wieczorem. Chodzi o możliwie łatwy wybuch pożaru w lesie. Strażacy i leśnicy kategorycznie zabraniają wypalania traw.

  W poniedziałek 27 czerwca po godzinie 16:20 do Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu wpłynęło zgłoszenie o widocznym pożarze w okolicach lasu w gminie Niemodlin.

  Na miejsce zadysponowano 13 zastępów straży pożarnej z PSP i OSP z powiatu opolskiego, samolot gaśniczy Dromader i śmigłowiec gaśniczy.

  - Trwa dogaszanie pożaru lasu i nieużytków w Piotrowej (obok Niemodlina). Na miejscu pracuje trzynaście zastępów strażaków. Ogniem objęte było około 7 hektarów terenów zielonych - informuje Komenda Miejska PSP w Opolu.

  Strażacy cały czas walczą z ogniem. W większości kraju występuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach. W województwie opolskim został on (na tę chwilę) określony jako: średni. Lasy Państwowe apelują o ostrożność i unikanie nieodpowiedzialnych zachowań, które mogą doprowadzić do pożaru.

  Zdjęcie (1/10)

  (Fot. Marcin)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".