• Wyświetleń: 1901
    • Dodano: 2022-07-12 / 18:15

Opolska dzielnicowa z kolejnymi trofeami w martwym ciągu

(Fot. KWP Opole)

Rodzinna pasja, ciężkie treningi oraz wytrwałość przynoszą efekty. W zawodach, które odbyły się 9 lipca we Wrocławiu nasza dzielnicowa st. sierż. Sabina Oleksy po zaciętej walce zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski służb mundurowych. W swojej kategorii (82 kg), policjantka ustanowiła swój nowy rekord życiowy 145 kg.

9 lipca we Wrocławiu, odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Polski Federacji WPC w martwym ciągu RAW oraz II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w martwym ciągu RAW. Opole reprezentowała dzielnicowa z II Komisariatu Policji w Opolu st. sierż. Sabina Oleksy. Jej udział zakończył się dorobkiem medalowym i nowymi rekordami. W klasyfikacji drużynowej służb mundurowych triumfowała reprezentacja polskiej Policji. Tym samym Opolanka została drużynową mistrzynią kraju. Natomiast indywidualnie policjantka zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski służb mundurowych w kategorii do 82 kg.

Sabina sporty siłowe trenuje niecałe 2 lata. Przez ten czas zdążyła jednak pokazać się z jak najlepszej strony na ważnych zawodach rangi ogólnokrajowej i europejskiej. Niedawno wywalczyła mistrzostwo Europy federacji XPC, broni też tytułu mistrzyni świata tej federacji. Może liczyć w swojej pasji na wsparcie męża. On również trenuje sporty siłowe.

Rodzinna gablota małżeństwa Oleksych zapełniła się więc kolejnymi trofeami, jednak jak sami mówią, to nie jest ich ostatnie słowo.