• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1429
  • Dodano: 2022-07-05 / 17:11
  • Komentarzy: 0

  List intencyjny dotyczący budowy Posterunku Policji w Turawie

  (Fot. KMP Opole)

  Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. dr Rafał Kochańczyk oraz Komendant Miejski Policji w Opolu mł. insp. Rafał Drozdowski, podpisali z Wójtem Gminy Turawa Dominikiem Pikosem list intencyjny dotyczący przekazania gruntów pod budowę Posterunku Policji w Turawie. Nowa siedziba powstałaby przy ulicy Opolskiej.

  4 lipca, w Urzędzie Gminy Turawa, spotkali się Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. dr Rafał Kochańczyk, Komendant Miejski Policji w Opolu mł. insp. Rafał Drozdowski oraz wójt Gminy Turawa Dominik Pikos. Komendanci i włodarz gminy podpisali list intencyjny dotyczący przekazania gruntów pod budowę nowego Posterunku Policji w Turawie.

  Teren ten, o powierzchni ponad 0,3 hektara, mieści się przy ulicy Opolskiej. Miałby powstać tam nowy Posterunek Policji w Turawie. Aktualnie gmina ta podlega pod Komisariat Policji w Ozimku, a w sezonie letnim na turawskich jeziorach służbę pełnią policjanci z Sezonowego Ogniwa Wodnego.

  Koncepcja inwestycji zakłada budowę nowego obiektu, rozplanowanego według obowiązujących przepisów i wytycznych określonych w standardach technicznych, funkcjonalnych i użytkowych obowiązujących w obiektach służbowych Policji. To przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa mieszkańców ale i zapewnienie godnych warunków pełniącym służbę policjantom.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".