• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 777
  • Dodano: 2022-06-25 / 11:36
  • Komentarzy: 0

  Trwa Weekend Cudów Solidarnej Paczki. 1119 uchodźczych rodzin otrzyma pomoc

  Trwa Weekend Cudów Solidarnej Paczki - specjalnej edycji Szlachetnej Paczki. Dzisiaj i jutro 1119 uchodźczych rodzin, do których dotarli wolontariusze Paczki, otrzyma mądrą pomoc. Takich, jak Pani Valentyna, która uciekła przed wojną, kiedy była jeszcze zima. 58-latka w Solidarnej Paczce znajdzie buty na lato, lekkie ubrania i pościel - marzyła zwłaszcza o świeżej, nowej pościeli.


  "Mamy dużo wdzięczności dla naszych wolontariuszy, darczyńców i partnerów, dzięki którym dziś i jutro odpowiadająca na potrzeby mądra pomoc, trafi do ponad tysiąca uchodźczych rodzin w całej Polsce. Trafi do ludzi, którzy jeszcze niedawno mieli domy, szczęśliwe życie i musieli uciekać do Polski z jedną walizką i w ubraniach, które mieli na sobie. Jest wśród nich dużo dzieci. Dla wielu z nich to będzie pierwsza tak indywidualna pomoc i pierwszy raz, kiedy ktoś zapytał: czego potrzebujecie? Co naprawdę może Wam pomóc? " - mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej i Solidarnej Paczki - i dodaje: "Dzięki tej pomocy rodziny często odzyskują nadzieję, czują też, że ktoś ich dostrzegł, że są dla kogoś ważni. To szczególnie istotne w sytuacji, w której znaleźli się sami w obcym kraju".

  Weekend Cudów - to dobro dzieje się na naszych oczach

  Weekend Cudów to wyjątkowy moment, podczas którego tysiące osób w całej Polsce angażuje się w niesienie pomocy. W tym roku, wyjątkowo, odbywa się nie tylko w grudniu, również w czerwcu. Wolontariusze Szlachetnej Paczki pukają do drzwi ponad tysiąca potrzebujących rodzin i przekazują im mądrą, odpowiadającą na potrzeby pomoc. To moment pełen emocji, wzruszeń, radości i nadziei.

  Igor marzy o tym, żeby dostać się do polskiego liceum i zdać maturę. Wolontariuszom Solidarnej Paczki ostatnio opowiadał z dumą, jak podszedł do trudnego dla niego egzaminu ósmoklasisty w języku polskim. Jego rodzina chce zostać w Polsce do czasu ukończenia liceum Igora i potrzebuje wsparcia w usamodzielnieniu się. W Solidarnej Paczce znajdą jedzenie, letnie buty i środki czystości. Zapewnienie najważniejszych potrzeb rodziny, pozwoli jego mamie na chwilę oddechu i ułatwi codzienne życie do czasu, gdy znajdzie pracę.

  Paczka to nie tylko pomoc materialna, to również wsparcie drugiego człowieka

  Paczka to nie tylko pomoc materialna. Dzięki Paczce - i to najważniejsze - potrzebujący znów czują się zauważeni i ważni. Ktoś zechciał poznać ich historię. Wybrał ich i chce pomóc. Odzyskują nadzieję nie tylko dlatego, że otrzymali pomoc materialną, ale przede wszystkim dlatego, że ktoś ich dostrzegł i w nich uwierzył. Nie są już pozostawieni sami z problemami, z którymi zmagali się często w samotności i ciszy.

  By podziękować wolontariuszom, darczyńcom, partnerom oraz polskim i ukraińskim przyjaciołom, w sobotę 25 czerwca w trakcie transmisji na żywo prowadzący wydarzenie Konrad Kruczkowski, Dyrektor ds. Komunikacji Stowarzyszenia WIOSNA, porozmawia z niektórymi z nich o pomocy niesionej przez Solidarną Paczkę oraz doświadczeniach i przeżyciach, jakich dostarcza udział w trwającym Weekendzie Cudów.

  W trakcie live'a będzie można usłyszeć historie rodzin z Solidarnej Paczki, a także relacje przedstawicieli WIOSNY, w tym prezeski Stowarzyszenia, Joanny Sadzik. Przypomniane zostaną także najważniejsze momenty mijającej kampanii. Transmisję można obserwować na Facebooku, Twitterze oraz YouTube Szlachetnej Paczki w sobotę 25 czerwca o godzinie 15.00.


  Nadal możesz stać się częścią Solidarnej Paczki Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl, wesprzyj nasze działania wpłatą i pomóż nam docierać do kolejnych potrzebujących rodzin.

  Specjalną edycję Paczki wspiera wielu partnerów. Partnerem Strategicznym Solidarnej Paczki jest firma bp, która kolejny raz połączyła siły ze Szlachetną Paczką, by pomagać osobom znajdującym się w wyjątkowo dramatycznej sytuacji. Wsparcie odbywa się dwutorowo. Firma bp przekazała rekordową darowiznę pieniężną umożliwiającą działania na rzecz osób, które znalazły schronienie w Polsce. Drugą formą wsparcia są przedpłacone karty pomocowe, za które można dokonać zakupu paliwa i żywności na stacjach bp w całej Polsce.
  Od chwili wybuchu wojny w Ukrainie wiele osób potrzebowało pilnego wsparcia, z dnia na dzień. Sytuacja wymagała szybkiej reakcji, z którą przyszli klienci oraz pracownicy Biedronki. W zaledwie 24 godziny przygotowano system do przeprowadzenia zbiórki przykasowej w całym kraju. Klienci z entuzjazmem zaczęli przekazywać datki przy okazji codziennych zakupów, wspierając tym samym organizacje pomocowe działające na rzecz uchodźców. Jednym z beneficjentów akcji jest Szlachetna Paczka i jej wyjątkowa, wiosenna edycja.
  Solidarna Paczka jest możliwa dzięki wsparciu partnerów: bp, Biedronka, TK Maxx, Cisco, GlobalGiving.
  Solidarną Paczkę medialnie wspiera: Onet, RMF FM, TVN, TVN24.

  Nadal masz szansę stać się częścią Solidarnej Paczki - wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wesprzyj nasze działania wpłatą. Wpłaty pozwalają nam pracować nad nową edycją Szlachetnej Paczki i docierać do kolejnych potrzebujących. Wolontariusze ponownie rozpoczną odwiedziny rodzin już we wrześniu. Dzięki Twojej wpłacie Paczka może pracować cały rok, rozwijać się, docierać do nowych miejsc i do potrzebujących, do których jeszcze nikt nie dotarł.

  Zdjęcie (1/4)

  (Fot. mat. org.)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".