• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 8539
  • Dodano: 2022-06-25 / 08:00
  • Komentarzy: 0

  Opolskie Żubry zwycięską drużyną Opolskiej Ligi Orlika

  Ponad 1200 bramek padło podczas rozgrywek XVIII edycji Opolskiej Ligi Orlika. Organizatorzy podsumowali kolejną kolejkę Opolskiej Ligi Orlika.


  Zakończyliśmy XVIII edycję Opolskiej Ligi Orlika "OLO" - największej amatorskiej ligi piłki nożnej w województwie opolskim rozgrywanej w 4 ligach.

  Zwycięzcą tegorocznych rozgrywek została drużyna Opolskich Żubrów. W tegorocznych rozgrywkach wzięła udział rekordowa liczba 45 zespołów, które rywalizowały ze sobą w 4 ligach. W drugiej lidze triumfował zespół FC Tatusie, w trzeciej- NWK Waluś Instal Opole, a w czwartej - FC Bucket Opole.

  Od marca na opolskich "orlikach" rozegrano 214 meczów i strzelono 1203 bramki, a do rozgrywek zostało zgłoszonych 710 zawodników. W niedzielę na Orliku przy Kamionce "Piast" zostaną rozegrane jeszcze mecze barażowe i superpuchary.

  Liga, w której biorą udział amatorskie drużyny z całego województwa promuje wychowanie przez sport i szerzenie zdrowego trybu życia oraz aktywizuje mieszkańców Opola i powiatu do uprawiania sportów zespołowych.

  - Już teraz NOWE drużyny mogą wysyłać wstępne zgłoszenia do XIX edycji "OLO", która wystartuje na początku września. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym: zapisy@mosir.opole.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę drużyny, imię i nazwisko kierownika oraz telefon kontaktowy - informuje Łukasz Wielichowski, koordynator OLO.

  Zdjęcie (1/37)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".